Jump to content

Preprodaja knjiženog stana kojem nije plaćen porez


Jethro

Preporučene objave

žena kupila stan sredinom 2008. nije platila porez, uredno se knjižila u gruntovnicu. ne znam kako, ali ima vlasnički list (da li je plaćen porez uvjet za knjiženje?). nikada nije dobila neku obavijest da nije platila porez, ni išta...

isti bi prodala meni.

zastara nastupa krajem ove godine. eh, ako ja to kupim i platim porez na promet nekretnina,

što biva s njom? dobit će uplatnicu doma, ona neće imati kune (dužna je pa prodaje stan) i neće platiti porez, no ja ću već platiti porez, isplatiti stan i predati na gruntovnicu.

 

koja mni opasnot prijeti, a koja njoj?

 

netko informiran?

 

hvala

 

eh, ona mora u biti u posjedu stana tri godine, jer onda plaća porez na dobit. jel jo jse 3 godine računa otkako je u gruntovnici, ili...?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plaćanje poreza nije uvjet za uknjižbu prava vlasništva.

Vi možete predati na zk odjel Općinskog suda zahtjev za uknjižbu nevezano za plaćanje poreza (to vas ne oslobađa obveze podmirenja istog)

Ja bih na Vašem mjestu napravila sve da zaštitim sebe.

Ako niste sigurni da je porezna pokrenula postupak prisilne naplate ili da to ne bi napravio netko drugi, za neko drugo dugovanje, zaštitite sebe, primjerice predbilježbom namjeravanog otuđenja, da si rezervirate mjesto u prvenstvenom redu.

Kao što vjerojatno znate, prednost u uknjižbi, predbilježbi, zabilježbi imaju predmeti redom kojim su predani na zemljišno-knjižni odjel..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija