Jump to content

Vrijeme čuvanja pokretnina?


sevo

Preporučene objave

Poštovani!

Prilikom ovršnog postupka radi iseljenja osobe i predaje u posjed nekretnina slobodnijh od osoba i stvari, zaključkom suda određene su radnje koje ovrhovoditelj mora provesti da bi se iseljenje izvršilo : osigurati radnu snagu, prijevozno sredstvo, prostor u kojem će se ovršenikove pokretnine čuvati za slučaj da ih isti ne želi preuzeti, osigurati bravara, svjedoke itd.

Budući da je malo vjerojatno da će ovršenik željeti preuzeti svoje stvari, zanima me koliko dugo je ovrhovoditelj obvezan čuvati tako smještene stvari ovršenika? Da li je to 30 dana ili 1 godina sukladno ZOO-u, nakon kojeg roka je ovrhovoditelj ovlašten prodati njegove stvari? To mi je bitno znati radi vremena najma prostora u kojem će se stavri skladištiti.

Molim bilo kakav savjet ili iskustvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pa što je ovo??

Postavljam pitanja na forumu i nitko ne odgovara na moje teme... Pa zar samo ja imam najteže slučajeve? :-D hahaha...

Evo riješio ja dvojbe oko mog pitanja čuvanja pokretnina.

Naime, u ovom slučaju radilo bi se o odnosu iz Ugovora o ostavi po ZOO-u. Konkretno radilo bi se o besplatnoj ostavi. Sukladno članku 734.st.2. ZOO-a ostavoprimac može u svako doba odustati od ugovora, ali je dužan ostavodavcu odrediti primjeren rok za preuzimanje stvari.

U mom konkretnom slučaju ostavio sam mu 30 dana. Nakon isteka toga roka, ako ostavodavac stvari ne preuzme, ostavoprimac stvari više nije dužan čuvati.

Haha! Ako tko misli drugčije - slobodno neka se javi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija