Jump to content

pravo na nasljedstvo


hans955

Preporučene objave

nakon smrti oca, kod ostavinske rasprave smo se sestra i ja odrekli nasljedstva u korist matere.da li ja kao sin imam unatoć tome pravo na dio na nasljedstva nakon smrti majke iako ne živimo zajedno.sad mi tumači i ona i sestra da sam se ja svega odrekao i da će iskljućivi nasljednici biti samo moja djeca a ja da nemam nikakva prava.što bih trebao ili da li trebam nešto poduzimati prije smrti majke jer je ona u lošem stanju a pod velikim utjecajem kčeri.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odrekao si se nasljedstva iza smrti oca .

nakon majčine smrti nasljedstvo djeliš sa sestrom na jednake djelove (ako nema više nasljednika ).

 

ali ako majka i sestra potpišu ugovor o doživotnom uzdržavanju sva majčina imovina je sestrina (ako tako navedu u ugovoru)

ugovor o doživotnom uzdržavanju isključuje nasljeđivanje.

ako majka daruje svu svoji imovinu kćerki

tada kao nužni nasljednik imaš pravo na 1/2 nasljednog djela.

 

možda bi bilo dobro sestru ostaviti u uvjerenju da će samo ona biti majčin nasljednik.sa njom ne diskutirati o nasljeđivanju poslije majčine smrti.

 

ali o majci voditi brigu

i skupljati potrebite dokaze (račune za neke troškove )i svjedoke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru.zanima me ovo o nužnom nasljedniku(1/2 nasljednog dijela).da li je to polovina od 2 dijela,mog i sestrinog.i kako bi se imovina u tom slučaju dijelila, jer ima osim nekretnina ima i dosta pokretnina,poljoprivredni strojevi i ostale pokretnine.

moja djeca žive u kuči sa mojom majkom i ona mi je dala naslutiti da će sve ostaviti njima.da li je to moguče da ja budem 100% obespravljen jer nisam živio u kuči.cijelo vrijeme živim kao podstanar jer se nisam slagao sa pokojnim ocem.ovo sve me zanima jer je i mati u lošem stanju, a i ja nisam više najmlađi,a i sva moja djeca mi nisu nakuanlonjena jer su i ona pod utjecajem sestre iako sam ih ja odgojio.

 

da li su potrebni kakovi pravni koraci još za života majke, ili da sve ide svojim tijekom? ja nisam financijski u dobroj situaciji,a i 100& invalid sam. unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija