Jump to content

mladi vozač, 0,47 promila


thepope

Preporučene objave

Poštovani,

 

zamolila bih Vas za savjet. U studenom 2009. godine imala sam prometnu nesreću u kojoj nije nitko stradao, već sam samo izletjela van ceste, ali mi je izmjereno 0,47 promila, odnosno 0,37 kad se uračuna ona tolerancija (ili ne znam kako se to točno zove). No, do današnjeg dana, meni još ništa nije došlo na kućnu adresu - nikakva kazna, poziv na sud, ništa. Tako da, zanima me da li još uvijek postoji mogćnost zastare, te nakon koliko ona nastupa? Iskreno, ne namjeravam se izvući od kazne jer znam da sam ju zaslužila, no htjela bi da se sve to čim prije riješi.

 

Unaprijed zahvaljujem na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tada je alkohol za mlade vozači bio kažnjiv, pa je Ustavni sud tu odredbu ukinuo 07.04.2010., pa je isto to opet kažnjivo od 09.07.2011. godine, ali na vas se mora primjeniti ono pravilo da nije kažnjivo i ne smiju vas kazniti, ako kazna za alkohol ipak dođe, potrebno je pisati prigovor i pozvati se na čl. 31. st. 1. Ustava.

 

Kazna za izljetanje sa ceste će doći (bar bi trebala) i to 500 za brzinu, 1.000 za sudar i 400 za troškove očevida.

 

Zastara nastupa za 4 godine od pokretanja prekršajnog postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija