Jump to content

Nanesene teske tijelesne ozljede od strane redara


Detektiv

Preporučene objave

U ugostiteljskom objektu od strane redara koji koji obnasa redarsku duznost u tom objektu,osobi su nanesene teske tjelesne ozljede(prijelom ruke).Policija je evidentirala pocinitelja,te ce protiv njega biti prosljedzena kaznena prijava po sluzbenoj duznosti...

 

Mena konkretno u ovom slucaju interesira kakva je procedura sa obzirom da taj redar nema licencu niti je prijevljen kao redar u tom kaficu,dali vlasnik tog kafica moze snositi nekakvu odgovornost sa obzirom da u njegovom kaficu radi redar bez licence?!

 

I kako ishodovati novcanu dobit od tog redara?!Privatna tuzba ili...?!

 

Kolke su kazne za vlasnika ugostiteljskog objekta i za tog redara...?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče kaznenih odredbi glede vlasnika ugostiteljskog objekta itd. pogledajte kaznene odredbe Zakona o privatnoj zaštiti (Zakon o zaštiti osoba i imovine) - čl. 87 - nadalje.

 

Što se tiče novčane dobiti od samog redara itd., vjerojatno ste mislili na novčanu odštetu zbog nanesene tjelesne ozljede. Navedeno možete potraživati isticanjem tkz. imovinskopravnog zahtjeva u kaznenom postupku ili redovno u parnici (u građanskom postupku).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala lijepa sta ste izdvojili vremena i truda da bi odgovorili na moja pitanja.

 

Šta se tiče novčane dobiti,da mislio sam na novčanu odštetu zbog nanesenih ozljeda!

Dajte mi molim vas objasnite razlku u protokolu kod potraživanja imovinskopravnog zahtijeva ili kad ide u građanskom postupku?!

Dali se to naknadno mora pokretati ili to sve ide uz kaznenu pijavu policije koja ide po sluzbenoj duznosti?

 

I za kraj me interesira dali je dobro u ovakvim situacijama da se oštečenik sam zastupa i kakve su mu šanse da se za išta izbori sam....ili je bolje angažirati odvijetnika?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imovinskopravni zahtjev možete istaknuti sve do kraja glavne rasprave (konkretnije do kraja dokaznog postupka).

 

Prijedlog za ostvarivanje imovinskopravnog zahtjeva podnosi se nadležnom kazenom sudu ili nadležnom državnom odvjetništvu. Zašto sve to u kaznenom postupku - zato što su određene činjenice koje su bitne za kaznenopravnu odgovornost istodobno pravnorelevantne glede odgovornosti za naknadu štete (npr. postojanje protupravnosti, krivnje, uzročnosti itd.), pa je ekonomičnije da se riješe istodobno, a ne u odvojenim postupcima (kako bi se reklo, "dvije muhe jednim udarcem").

 

Ako krenete u parnicu, svakako bi bilo bolje angažirati odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija