Jump to content

Vozila bez polozene autoskoje - policija


haana

Preporučene objave

Dragi ljudi,

 

katastrofa za mene!

 

Imam 23 godine, curicu od 4 godine, nemam roditelja ni susjeda a ni muza. Kupila sam auto na otplatu no nisam polozila vozacki. Morala sam birati ili auto ili vozacki nemam za sve. Posto moju malu kcerkicu moram voziti u vrtic jer mi nema tko, bila sam prisiljena tako postupiti jer zivim 10 km od vrtica.

 

Al sta ce mi vozacka ako nemam auto?

 

I tako vracala sam se iz vrtica i peh sa sporedne ceste izletim ma pred kog drugog vec pred policiju u sred bijela dana. Nista, zaustavili me ( Da ne kazem da se sest mjeseci vec tako vozim ). Covjek me zapiso na blokic i rekao da ce mi doci od suda kazna od 5-15.000 kn.

 

A jooj, posao imam povremeni, sve moram placat i sad jos i to.

 

Nisam nista podpisala posto me to nije ni trazio i rekao je kad dojde rijesenje suda neka se zalim.

 

Molim Vas, HELP !! :-)

 

Kako da se zalim, sta da pisem, jer ce to stvarno biti ta kazna.

 

Hvala ljudima dobre volje koji su spremni pomoci i kunem se da cu poslije ovoga ici polagati kako god tesko s financiske strane.

 

Pozdrav!

:-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pomoći možete jedino sami sebi - nemojte voziti.

 

Ako udarite u nekoga tek onda će te znati što se problemi.

 

Ne postoji mogućnost dopuštanja upravljanja vozilom mladim majkama niti bilo kome drugome, jednostavno je voziti bez položenog ispita zabranjeno.

 

Što se tiče te kazne, doći će poziv na sud.

 

Mogu vas osuditi i zatvorskom kaznom do 60 dana.

 

Sa sobom ponesite dokaze za sve ono što ste sami sebi naveli kao olakotnu okolnost, na sudu se pokajte i recite da nećete više.

 

Policija je ograničena u postupanju prema majci sa djetetom u vozilu, ali ako budete ponavljali vašu radnju policija će pozvati u pomoć socijalne radnike koji će vam oduzeti dijete, pregledati ga u službi hitne pomoći i smjestiti ga u dom za napuštenu djecu, a vas će smjesta uhititi i dovesti na prekršajni sud sa optužnim prijedlogom u kojem će se tražiti da vam sud trajno oduzme vozilo.

 

Tome policajcu koji vas je zatekao neki dan možete samo biti zahvalni što nije poduzeo gore navedeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Doći će poziv na sud, stvar je malo ozbiljnija.

 

Na presudu suda će te imati pravo žalbe, ali ukoliko napravite sve iz odgovora pod #2, vjerujem da će vam sud izreći najmanju kaznu (novčanu od 1.600 - 1.700 kuna) tako da nemate nikakve razloge pisati žalbu jer je to minimum.

 

Ukoliko stvarno više ne namjeravate voziti, bilo bi vam pametno tražiti od suda da vas uopće ne kazni novčanom kaznom, već zatvorskom uvjetno na neko vremensko razdoblje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija