Jump to content

Ispravak Obaveznog prekrsajnog naloga


sompompir

Preporučene objave

Danas mi je od PU Karlovacke, Postaja Duga Resa stiglo pismo ovakvog sadrzaja:

 

"PREDMET: Ispravak Obaveznog prekrsajnog naloga

dostavlja se.-

 

 

Ispravlja se Obavezni prekrsajni nalog, pod brojem gornjim, u dijelu kvalifikacije prekrsaja, gdje stoji:

 

-cime je pocinio prekrsaj iz cl. 222. st. 1. ZSPC-a, kaznjiv po cl. 222 st. 7. istog zakona, te se temeljem istog propisa izrice novcana kazna u iznosu od 700,00 kuna (slovima: sedamsto kuna)

 

 

 

Koje se ispravlja i sada glasi:

 

-cime je pocinio prekrsaj iz cl. 196. st. 1. ZSCP-a, kaznjiv po cl. 196. st. 5. istog zakona, te se temeljem istog propisa izrice novcana kazna u iznosu od 1000,00 kuna (slovima: tisucu kuna"

 

 

Kaznu za prekrsaj platio sam sljedeci dan, a nakon skoro dva mjeseca dosao mi je ovaj "ispravak" pa me zanima je li u ovom slucaju sve regularno u pravnom smislu, jer mi djeluje, u najmanju ruku, cudno. Na ovo rjesenje, btw, nemam pravo zalbe, a u privitku sam dobio i uplatnicu na tisucu kuna, iako sam vec platio sedamsto.

 

Molim nekog strucnog za savjet, unaprijed hvala...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prekršajni nalog je policija ispravila, sada je novi, žalbe nema, ali se može pokrenuti upravni spor koji je potpuno bespredmetan.

 

Čl. 222. st. 7. Zaona o siurnosti prometa na cestama ne postoji.

 

Da je ostalo po starom tek bi to bilo nezakonito, ovako je na neki način ispravljeno.

 

Možete se žaliti zbog greške tog policajca, on će vjerovatno dobiti neku sitnu opomenu (ili već jest), ali vi od toga nećete imati baš nikakve koristi.

 

Platite tu razliku i čuvajte sve uplatnice naredne 3 godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Divna li je pravna znanost...

 

Ako su naknadni ispravci moguci, a na njih nema ni prava zalbe, onda su, teoretski, mogli ispraviti i u bilo koji drugi stavak bilo kojeg drugog zakona, i odrezati mi i neku vecu kaznu, zar ne?

 

Hoce li oni to uciniti ili ne, ovisi samo o njihovom moralu, koji bi, jelte, trebao biti neupitan...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija