Jump to content

castan otpust i pravo na inv.mirovinu


micopuma

Preporučene objave

Postovani

Prije 11 godina sam imao tesku saob.nesrecu par sati nakon posla,a bio sam pripadnik 7gbr-DVO pod ugovorom sa vojnickim cinom i rasporeden po ves-u na duznost otrova.

nakon lijecenja cca 2-2,5 godina MORH je pokrenuo postupak za prestanak DVS po rjesenju Zdrastvene komisijemorhai ptoglasen sam nesposoban za vojnu sluzbu.

 

u rjesenju mi pise da:

kako su se ispunili uvjeti iz cl.11. zakona o pravima iz

mirovinskog os.DVO itd.N.N.broj:128/99,16/01,22/02 i clanka 189.stavak1.alineja6 i clanka193 stavak 3

nitko mi to nije pojasnio kad sam zvao u ministastvo da mi kazu kako sam u mirovini koja je 2002 iznosila 1650 kn ,a sada imam 2,250 kn

a bio sam aktivni vojnik kad sam potpisao ugovor rekli su da sam 24 sata vojnik ,a neka gospoda pravnica mi rekla da sam

aktivan pod ugovorom samo ako me trebaju .

 

sve vise mislim da sam zakinut za svoja prava i to sa razlogom npr.:Satnik ##### dode iz Afganistana ima slicnu nesrecu i dobiva cin te bolovanje od 100% i ko zna koje povlastice jer nemozes doc u uvid

ja nisam dobio ni cin a u isto vrem.razliku smo imali udes par sati nakon posla

 

ZAMOLIO BIH VAS:

dali mi netko moze reci sto se tice lijecenja od ptsp-a dal je kasno predat papire?

naime poceo sam se lijeciti 1996 od alkoh.a ujedno i zivce imam dok.ali poslije sam nastavio sam kupovati lijekove ,jer stanje je bilo takvo da si lako mogao ostati bez posla u vojarni ako bi saznali za to a to si nisam mogao priustiti (obitel-podstanar)

prije dvije god.sam se poceo opet lijeciti intezivno jer mi obitelj pati od mojih zivaca i stanje je sve losije po mene

molim Vas ako moze neki savjet kako da podnesem papire za rvi i kolke su mi sanse

unaprijed hvala svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

micopuma je napisao:

 

molim Vas ako moze neki savjet kako da podnesem papire za rvi i kolke su mi sanse

unaprijed hvala svima

 

Za rvi ste zakasnili jer kako je mrljavac napisao rok je prošao sa zadnjim danom do kojega je bilo moguče podnjeti zahtjev za status hrvi a to je bio 31.12.2005. godine.

 

Postoji teoretska mogučnost da podnesete zahtjev za priznavanje statusa. U tome vas ne može nitko spriječiti ali če vam zahtjev biti odbijen jer je prošao zakonski rok za podnošenje istoga. Tako da su vam šanse skoro nikakve da ostvarite status hrvi-a na osnovu oboljenja od bilo čega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da nazalost to je tako ako se ne zanimas za te stvari dok si zdrav onda vise nisi dobar za njih kad obolis

 

pa nisam ja mogao znati da ce mi se stanje pogorsavati nakon tolko godina ili oni u vladi su postali proroci pa znaju sve

ili jednostavno nas hoceju maknut cim vise sa liste za mirovine

 

ima li u zadru koji odvjetbik koji se mozda time bavi da mu dam ovlasti papire pa neka ganja dokle moze

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija