Jump to content

Gradnja javnih objekata iznad privatnog priključka vode


Luksa01

Preporučene objave

U procesu je izgradnja novog autobusnog stajalista za javno gradski prevoz,no 3 metra od jadranske magistrale nalaze se položene moje cijevi od vode,legalno prikljucene i sve uredno placeno hrvatskom vodovodu.Temelji novog autobusnog stajališta ce biti na dubini mojih cijevi i moguće je da će biti oštećene.Vodovod se ne brine u opće zbog mogućih oštećenja jer je to dio cijevi koje je moje privatno vlasnisto jer se nalazi izmedju moje kuće i mjeraca vode.Izvodjač radova nema moje cijevu u planovima i ne brine se previse o mojim cijevima jer prema njihovoj izjavi oni samo obavljaju svoj posao.Cak i ako ne ostete moje cijevi ce biti ispod autobusnog stajalista i ako puknu jednog dana ja ih neću biti u stanju popraviti i kopati po autobusnom stajalištu.Mozete li mi pomoci savjetom koja su moja prava i kako se boriti protiv ovog nemilosrdnog sistema?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Luksa01 je napisao:

Izvodjač radova nema moje cijevu u planovima i ne brine se previse o mojim cijevima jer prema njihovoj izjavi oni samo obavljaju svoj posao.

 

Na ovakve izjave odmah odgovaram da su i esesovci iz Hitlerovih konclogora tako govorili, pa su svejedno smaknuti.

 

Urudžbirati (da potvrde primitak) dopis investitoru (lokalna samouprava ili/i županija ?) , izvođaču, a može i prijava građevinskoj inspekciji.

 

Obavjestiti ih da je ispod zone radova vaš vod, i da se vod mora zaštititi/osigurati da bude servisabilan ili izmjestiti. U protivnom ćete protiv pravnih i odgovornih osoba podnijeti odgovarajuće prijave i tužbe, itd., nešto u tom stilu.

 

Minimum što bi trebali učiniti je postaviti vaš vod u širu cijev, tako da se može zamijeniti bez kopanja na tom djelu.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija