Jump to content

pomoć!!!


login

Preporučene objave

Trebam hitan savijet za svoj slučaj. Bila sam 6 god u bračnoj zajednici, koja nije bila idilična, dobili smo dvoje dijece. Nakon rođenja kćeri, otišla sam raditi, optužena sam za preljub od strane svoga svekra. Kada je situacija postala ne podnošljiva, muž i se selimo u stan. Stvari ne idu dobrim tokom. U međuvremenu ja nalazim bolji posao, a on odlazi u zagreb na doškolovavanje. Nepovjerenje je i dalje prisutno.....i tako se nastavilo sve do dana današnjeg.

Da ne duljim, otišla sam od njega. Sada sam kod sestre, ona isto ima dvoje dijece i trenutno je na porodiljnom. Muž hoće razvod i dijecu pod svoj krov. Ne zapslena sam, a on radi. Starije dijete nam je krenulo u malu školu i ja ga vodim. problem je taj što je to druga općina a nisam promijenila adresu stanovanja. Jako se bojim da će mi ih oduzeti- Njemu je i vrtić i škola blizu. Koliku to ulogu igra u brakrazvodnij parnici???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Jako se bojim da će mi ih oduzeti"

 

Mirno spavajte "draga" gospođo.

Ne samo da vam neće moći oduzeti "Vašu" djecu, pa makar sa njima živjeli i u šatoru, već će vama, za tu "Vašu" djecu morati plaćati dobru alimentaciju, dobivati ćete dječji doplatak, nešto socijalne pomoći a što bi u konačnici bio prihod do nekih 2.500 kn. mjesečno.

Što se tiče viđanja "Vaše" djece sa suprugom, o tome vi odlučujete, jer ipak ste vi rodili "svoju" djecu a ne on.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Jako se bojim da će mi ih oduzeti"

 

Ovo je interesantna rečenica.

Dali je vaša bojazan posljedica toga što otac ima bolje uvjete za djecu i ako bi djeca ostala kod njega nebi morala mijenjati sredinu (mala škola) u kojoj su već stekli prijatelje ili je vaša bojazan posljedica nemogućnosti odvajanja vlastitih potreba i osjećaja od djetetovih?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moja bojazan se osniva na tome da su djeca nesamostalna pokraj svojega oca. Pravi od njih idiote, i glupane. Smatra da ništa ne znaju sami napraviti. Tjera ih da samo gledaju crtiće i mirno sjede (sitacija se malo promijenila od kako sam otišla.

Dok sam ja bila zaposlena razvod nije dolazio u obzir. Dragi gospodine, moj suprug većinu vremena u našem zajedničkom životu nije radio. Većinom je sjedio kod kuće, svoje roditelje žicao za cigarete i mene konstantno napadao. Bezbroj poslova je odbio....i samo krivi sitaciju u državi. Htio je i na socijalu ići.....Ne želim da pokraj takve osobe odrastaju naša dijeca! To ne bi bilo pošteno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Ne želim da pokraj takve osobe odrastaju naša dijeca!"

 

Ta osoba je njihov otac. Djeca ne mogu birati roditelje.

 

Vi ste prilično ljuti na bivšeg partnera jer iz vašeg teksta proizlazi da se daleko više bavite njime nego interesom djece.

Hoćete reći koje su to vaše roditeljske kompetencije koje bi vas učinile podobnijim roditeljem od bivšeg supruga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

gringo, pitali ste ovu ženu 2 pitanja i kada vam je odgovorila na oba odgovora ste burno reagirali (na temelju 2 rečenice) da ona iz ljutnje prema ex mužu ignorira potrebe djece i da oni ustvari nisu u prvom planu nego ona i njeni osjećaji. tako knjige pišu pa se valjda učeni ljudi tome povode. realnost i život su druga priča. uvijek kažem da se određene osobe drže pametovat drugima na način da kažu: ma da sigurno je frustrirana, sad ju nitko ne gleda, on ima drugu, a ona banči s dječurlijom pa pobogu ima li kraja. sad je ljuta i ogorčena i preko djece se sveti.

mene odgojila majka koja je sa 12 g. ostala siroće i kojoj je sistem/sustav (kako želite) i puno pametnih glava koje liječe i sole pamet napravilo pakao od života. skrbnik nije brinuo o njoj, živjela je bez alimentacije i bez nadzora. i njena "pravda" ni sada u njenoj 55 g. života nije zadovoljena. tako da mi je ona prva rekla da ovoj trakavici nema kraja i dobro ZNAM što znači nositi TERETE (ako ćete drugačije, zna ona i to mi govori)

masa ljudi je ovdje da primi informaciju, a ne osobno mišljenje i komentare. svjesni smo mi svega što se događa kao i vi..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Za djecu je važno da imaju stalnu i neometanu dostupnost oba roditelja. Svako dijete razvedenih ili roditelja u razvodu, ako nitko na njega ne vrši verbalni ili neverbalni pritisak, reći će da želi i mamu i tatu.

 

2. Djeca ne odbacuju jednog roditelja bez razloga. Razlozi mogu biti razni, npr. teško zlostavljanje (čak i s roditeljem zlostavljačem mnoga djeca žele popraviti odnos), ili dijete sluša puno negativnih stvari o roditelju pa ga odbacuje da bi sačuvalo ljubav roditelja s kojim je. Samo razmislite kako ćete reagirati ako dijete jednom odbije ići u školu. Hoćete li onda tražiti podršku da dijete 'spasite' od škole? Oboje roditelja, ne samo roditelj s kojim dijete ne živi je u cjelosti odgovorno za odnos djeteta sa svakim od roditelja. Tipično je da razvedeni roditelji koji nisu prevladali vlastite partnerske sukobe za sve u vezi s djetetom krive drugog roditelja i ne prihvaćaju ni malo odgovornosti za vlastiti doprinos nastaloj situaciji. S druge strane, dijete kojem se ružno govori o drugom roditelju razvija vlastite manipulativne tehnike te svakom govori ružno o onom drugom vjerujući da će tako dobiti neke povlastice koje inače ne bi. O tome su napisani metri stručne literature.

 

3. Svi razumiju ljutnju i ogorčenje koji prate razvod. Teško je izdići se iznad toga i razmišljati o djetetu i ponašati se prema djetetu tako i dalje ima oboje roditelja. Dojam koji se stječe iz onoga što pišete (npr. kako je roditelj protupravno odveo dijete 14 dana na more ako postoji sudska odluka o pola ljetnih praznika?) je da zapravo tražite podršku kako biste uspješno kršili prava djeteta na oba roditelja, što je najštetnije upravo za dijete kojem nastojite pomoći.

 

4. Djeca koja odbace roditelja, kad odrastu, često imaju problema s vlastitim životom.

 

5. To što dijete voli i drugog roditelja ne znači da će vas voljeti manje, već samo više.

 

6. Roditelji koji s djecom provode opsežno vrijeme iako ne žive s djecom, većinom redovito plaćaju alimentaciju.

 

7. Nemojte se ljutiti ako ljudi imaju mišljenje koje Vam ne paše - svi iskreno nastojimo pomoći - ne mislite valjda da je neko veselje čitati o tuđoj nevolji?

 

8. Izađite iz filma žrtve i budite roditelj, a ne vlasnik djeteta - to znači i da djetetu treba postaviti razumne granice o tome što je prihvatljivo a što nije. Nije prihvatljivo da odbija drugog roditelja, osim u slučajevima zlostavljanja djeteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

hvala svima.

sada sam u drugacijoj situaciji. razvod je zapoceo i djeca su privremeno na skrbnistvu kod mene. snasla sam se za kucu u slavonskom brodu, dijete upisala u drugu malu skolu i obavjestila supruga o tome. on meni ne dozvoljava da isto ucinim. kaze da ne smije. pa moram imati smjestaj za sebe i nasu dijecu. progovara li iz njega ljutnja radi moje selidbe ili je on glas zakona (kako on tvrdi).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija