Jump to content

hitno


anonimno

Preporučene objave

SLJEDECE SRIJEDE IMAM ZAKAZANO ROCISTE NA SUDU ( TUZIO ME JE SUSJED RADI NAVODNIH PRIJETNJI ) . TRAZILA SAM OD SVOG ADVOKATA DA ODLOZI JER KAKO ZIVIM U INOZEMSTVU ( 300 KM OD MJESA SUDJENJA NARAVNO U OBA SMJERA ) NE MOGU PRISUSTVOVATI BAS TAJ DAN . ON MI JE REKAO DA CE MI TEK U UTORAK RECI DA LI JE MOGUCA ODGODA .

NAIME ROCISE JE U SRIJEDU , A JA NEMOGU DOBITI SLOBODNI DAN , JER IMAM VAZNE KLIJENTE .

KAKO JA MOGU ODGODITI ROCISTE BEZ POSLJEDICA ZA MENE ?

HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma nije točno da je sudski poziv prvi

 

hoces li me uputiti u clanak bilo kojeg zakona koji bi potvrdio to sto si napisala?

 

gdje to pise "okrivljenik se ne mora odazvati pozivu ako si ima neka, za njega vazna posla, a sud je duzan izaci okrivljeniku u susret i odgoditi raspravu"

 

sudski poziv je prvi, ostalo je dobra volja suca, upravo onako kako sam i gore naveo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ali koje su moguce posljedice

 

ako se neodazovete sudskom pozivu, a svoj ne dolazak ne opravdate (ili sud vase opravdanje ocijeni nevaljalim) sud moze (ali ne mora) izdati policiji dovedbeni nalog osim ako niste policajac ili vojna osoba.

 

u slucaju da se takvo nesto dogodi, da, mogu vas na granicnom prijelazu provjeriti, uvidom u terminal saznati da je protiv vas na snazi dovedbeni nalog te vas temeljem njega lisiti slobode na licu mjesta.

 

ovo je naravno najcrnja varijanta, ali ja vam ipak predlazem da se ne igrate sa sudskim pozivima, pogotovo ne u kaznenim predmetima u kojima ste okrivljenik. ako vas odvjetnik nije uspio isposlovati odgodu odazovite se pozivu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poziv je primila moja sestra na adresi u hrvatskoj , da li mogu reci da mi je zaboravila prenijeti tj. predati mi poziv .

u svakom slucaju sljedeci puta cu otici na raspravu . nadam se da ce sudac uzeti u obzir da nisam nikada prije kaznjavana niti sam ikada prije imala posla sa sudom , policijom i slicnim ....

jos jednom veliko hvala svima na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nadam se da ce sudac uzeti u obzir da nisam nikada prije kaznjavana niti sam ikada prije imala posla sa sudom , policijom i slicnim

 

to ce uzeti u obzir prilikom izbora vrste&visine kaznene sankcije u slucaju da prethodno budes oglasena krivom, a to nema veze sa cinjenicom da je dostava poziva uredna, a okrivljenik se istome nije odazvao.

zovi telefonom suca hitno, opravdaj to nekako, glatko moze izdati dovedbeni, svi preduvjeti su ispunjeni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija