Jump to content

da li je poslodavac u pravu vezano za zaštićeni račun?


rujan2011

Preporučene objave

Poštovani,molim pomoć u vezi sljedećeg i savjet kome da se obratim vezano za navedeno stanje. Poslodavac mi uskraćuje mogućnost otvaranja zaštićenog računa zbog toga jer mi prosječna primanja iznose oko 5450kn,a redovni krediti 3182kn. Ostalo poslodavac uplaćuje prema ovrhama koje su došle u firmu. Željela sam pošto mi izlazi jedan redovni kredit u iznosu od 1082kn da mi se taj iznos uplaćuje na zaštićeni račun međutim šefica računovodstva mi je rekla da to nije moguće,jer mi plaća prelazi zakonski prag od 5305kn. Ima li nade da nekako rješim svoj slučaj i da li je moj poslodavac u pravu? Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

 

nitko Vam ne može uskratiti pravo na otvaranje zaštićenog računa, pa tako ni Vaš poslodavac. Račun je namijenjen svim sredstvima koja su po zakonu zaštićena a iznose do maksimalno 2/3 prosječne neto plaće u državi (kad se radi o plaći), a koji iznosi 3.536,66.

 

Dakle postupak je sljedeći:

1. poslodavac izvrši ovrhe na plaću koje su Vam pristigle

2. ukoliko nakon toga iznos veći od 3.536,66kn ostane, onda izos od 3.536,66 uplaćuje na zaštićeni račun, a ostatak na tekući(blokirani) račun

3. ukoliko nakon ovrha na plaću ostane iznos manji od 3.536,66kn, onda se se cijeli taj iznos uplaćuje na zaštićeni račun, a ništa na tekući

4. ukoliko imate kredit koji redovno otplaćujete preko poslodavca, u mogućnosti ste napraviti a)potpisati poslodavcu suglasnost da vam iz zaštićenog dijela plaće otplaćuje taj kredit ili b) ne potpisati nego primati 3.536,66 na zaštićeni račun pa od tih novaca plaćati svoj redovni kredit.

 

Uzmite u obzir da biste s poslodavcem trebali provjeriti koliko točno sredstava Vam uplaćuje u korist kojih ovrha, pa možemo o tome još detaljnije razgovarati - mogu Vam napraviti točan izračun ukoliko želite :-)

 

Nadam se da sam barem malo pomogla i lijep pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija