Jump to content

kanal - vl. Hrv.voda - ostavinska rasprava ?


Draganec

Preporučene objave

Poštovani!

 

Radi se o 85 čhv zemljišta u suvlasništvu 1/2 dijela djed-baka po gruntovnom.

Stvarno stanje: radi se o kanalu koje se proteže preko zemljišta vlasnika. Djed umro,baka ostala.

Kanal zapravo je iskopala cijelom dužinom sela od strane Hrvatskih voda.

 

Da li .... čuo sam ,ali ne mogu ništa pronači...da Hrvatske vode sve takove čestice od strane Odvjetništva prenose u svoje vlasništvo...da je izašao Zakon o...?

 

Molim za hitnost odgovora.Baka je 80 god. a kanal je kopan duž ispod sela 80 god.prošlog stolječa.Baka je nešto potpisala ali ništa od sječanja i papira.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draganec, Hrvatske vode takav posao trenutno rade i na području Pokupskog. Nikoga od mještana nisu obavijestili, a radove su priveli kraju. Ovdje su izmjenili korito potoka Roženica, uzelio ljudima dio zemlje (nekom manje nekom više) i posjekli svu šumu u širini cca 10 - 15 metara lijevo i desno od korita potoka. U kopiji kastarskog plana stoji da je kanal njihovo vlasništvo i to u širini cca 8,5 metara, sve preko toga je privatno. Bio sam u Hrvaskim vodama, i nude mi nagodbu. Jučer su teren obišli moj otac i njihovi geideti, pa i izvođač radova. Ljudi iz voda su bili korektni, ali predstavnik izvođača je negirao postojanje bilo kakve šume. Kaže on mom ocu "nigdje nema panjeva, pa je za pretpostaviti da nije bilo ni šume". Drugim riječima, čovjek koji je prvi puta došao na to područje prije 15-ak dana bolje poznaje situaciju od vlasnika, koji tu živi 65 godina. Ne znam kako će se situacija odvijati. Ja u subotu vodim ovlaštenog sudskog vještaka da napravi procjenu, i gotovo sam siguran da ću ih tužiti.

Javi što si ti poduzeo, zapravo, volio bi s tobom stupiti u kontakt. Još nešto. Zvao sam inspekciju, i nitko nije nadležan za ovakav slučaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pegula je napisao:

Draganec, Hrvatske vode takav posao trenutno rade i na području Pokupskog. Nikoga od mještana nisu obavijestili, a radove su priveli kraju. Ovdje su izmjenili korito potoka Roženica, uzelio ljudima dio zemlje (nekom manje nekom više) i posjekli svu šumu u širini cca 10 - 15 metara lijevo i desno od korita potoka. U kopiji kastarskog plana stoji da je kanal njihovo vlasništvo i to u širini cca 8,5 metara, sve preko toga je privatno. Bio sam u Hrvaskim vodama, i nude mi nagodbu. Jučer su teren obišli moj otac i njihovi geideti, pa i izvođač radova. Ljudi iz voda su bili korektni, ali predstavnik izvođača je negirao postojanje bilo kakve šume. Kaže on mom ocu "nigdje nema panjeva, pa je za pretpostaviti da nije bilo ni šume". Drugim riječima, čovjek koji je prvi puta došao na to područje prije 15-ak dana bolje poznaje situaciju od vlasnika, koji tu živi 65 godina. Ne znam kako će se situacija odvijati. Ja u subotu vodim ovlaštenog sudskog vještaka da napravi procjenu, i gotovo sam siguran da ću ih tužiti.

Javi što si ti poduzeo, zapravo, volio bi s tobom stupiti u kontakt. Još nešto. Zvao sam inspekciju, i nitko nije nadležan za ovakav slučaj.

 

Poštovani Pegula!

 

Kako navodiš na području Pokupskog trenutno rade opisani posao. Međutim kod nas su izvršeni radovi,kako sam napisao još oko 1980. a možda + - koja god.

"Kvaka" je u tome što smo ja i supruga uzeli njezine roditelje na dosmrtno uzdržavanje,napravili sve regule vezano ugovorom i naveli sve čestice koje su postojale u gruntovnici ( nekretnine ),pokretnine u potankosti napisali ugovorom kome što pripada obzirom da moja supruga ima još brata i sestru.Njezin brat se odrekao svega,dok je njezina sestra dobila dio zemljišta što nema veze sa ovime i sve 5.

Njezin otac umro 01.08.ove god.

 

Međutim ovih dana dobio obavijest od javnog bilježnika koji je

(za svaku pohvalu napravio posao kako treba,sve plačeno,gruntovno,katastarski,sudskim rješenjem..supruga vlasnik)

da zakazuje ostavinu dana... u sati... temeljem nekretnine od 85čhv,čestica br... kojoj je vlasnik bio pokojni djed i baka u pola dijela.Ugovorom o dosmrtnom uzdržavanju jednostavno nismo stavljali navedenu nekretninu iz razloga što jednostavno ne postoji gruntovno u vlasništvu istih.

Navedena čestica i veličina se vodi kao kanal koji je prekopan kako sam gore nave 80 god.dužinom ispod cijelog sela.

 

Odmah da nevedem da nema trzavica ili loših odnosa između njezinog brata i sestre,nego smo jednostavno bili svi u dogovoru da starce dohranimo dosmrtno iz razloga što sam ja u mirovini ,a supruga nezaposlena.

 

Zašto ostavina za 85čhv.....poklanjamo ih sv.Petru ako treba jer će ostavina koštat više nego sama veličina čestice,akojoj zapravo nisu vlasnici.

Eto malo opširno,ali obzirom da je danas kišni dan potrudit ću se na inter.pronači temeljnu zakonsku osnovu opisanog.

Javit ću se!

Baka nema pojma o navedenoj zemlji niti ima kakovu dokumentaciju o istoj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draganec je napisao:

Poštovani!

 

Radi se o 85 čhv zemljišta u suvlasništvu 1/2 dijela djed-baka po gruntovnom.

Stvarno stanje: radi se o kanalu koje se proteže preko zemljišta vlasnika. Djed umro,baka ostala.

Kanal zapravo je iskopala cijelom dužinom sela od strane Hrvatskih voda.

 

Da li .... čuo sam ,ali ne mogu ništa pronači...da Hrvatske vode sve takove čestice od strane Odvjetništva prenose u svoje vlasništvo...da je izašao Zakon o...?

 

Molim za hitnost odgovora.Baka je 80 god. a kanal je kopan duž ispod sela 80 god.prošlog stolječa.Baka je nešto potpisala ali ništa od sječanja i papira.

 

Poštovana Notarice-Moderator!

 

Znate li možda odgovor na postavljenu temu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija