Jump to content

pogorsanje od ptsp-a


micopuma

Preporučene objave

dragi moji citam i vidim da se puno njih ovdi zali na sve od drzave,ali mene zanima jedno dali se moze dobiti sada rvi na ptsp jer lijecim se od 96 od alkh.pa sam radio i 2000 ima nesrecu bacili me u opcu mirov.bia san aktvn.vojnik ,a prije par godina me poceo hebat taj ptsp kad su nam doma hodali inspektori policije za neke stvari u BiH pogorsava se sve vise pati mi obitelj samnom a doc.(psiho)kaze jako tesko da cu uspiti sa dokazivanjem da sam bolestan .nisam se lijecio ko svi ostali u bolnici sam dobiva cersone ,normabele itd dok sam bio kod njih davali mi a posli sam sam kupovao lijekove dok se moglo ,kad se nije moglo poceo sam hodat doktorima

ALI zakasnio sam sa predajom za rvi odn.ptsp 31.12 .2005

pa bi molio ako netko zna pojasniti dali do tog vremena si se morao razboliti a poslije ko vas h.....

kako da postupim ima netko savjet ?E da i imam li pravo na onih 525 kn po misecu na liniji?posto sam u opcoj mirovini inv.na noge 60%saobracajka nakon posla

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

micopuma je napisao:

dragi moji citam i vidim da se puno njih ovdi zali na sve od drzave,ali mene zanima jedno dali se moze dobiti sada rvi na ptsp jer lijecim se od 96 od alkh.pa sam radio i 2000 ima nesrecu bacili me u opcu mirov.bia san aktvn.vojnik ,a prije par godina me poceo hebat taj ptsp kad su nam doma hodali inspektori policije za neke stvari u BiH pogorsava se sve vise pati mi obitelj samnom a doc.(psiho)kaze jako tesko da cu uspiti sa dokazivanjem da sam bolestan .nisam se lijecio ko svi ostali u bolnici sam dobiva cersone ,normabele itd dok sam bio kod njih davali mi a posli sam sam kupovao lijekove dok se moglo ,kad se nije moglo poceo sam hodat doktorima

ALI zakasnio sam sa predajom za rvi odn.ptsp 31.12 .2005

pa bi molio ako netko zna pojasniti dali do tog vremena si se morao razboliti a poslije ko vas h.....

kako da postupim ima netko savjet ?E da i imam li pravo na onih 525 kn po misecu na liniji?posto sam u opcoj mirovini inv.na noge 60%saobracajka nakon posla

 

bez obzira od kada se liječiš ne možeš više ostvariti pravo na status rvi-a jer je zakonski rok za ponošenje zahtjeva za priznavanje statusa hrvi-a prošao odavno još 31.12.2005 godine.

 

najvjerojatnije si u civilnoj inavlidskoj mirovini jer bez obzira što si bio dvo, pišeš da si imao prometnu poslije rata i zbog toga više nisi sposoban za dvo.

 

znači uzrok tvog inaviditeta nema veze s ratom, bez obzira što si s posla išao doma i nastradao tretiraju te kao civilnog invalida a ne ratnog jer se prometna desila poslije rata. Da ti se ista situacija desila tijekom rata vjerujem da bi na istu invalidnost ostvario hrvi jer ih ima jako puno koji jesu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E da i imam li pravo na onih 525 kn po misecu na liniji?posto sam u opcoj mirovini inv.na noge 60%saobracajka nakon posla

 

Nemaš pravo na 525 kn po mjesecu provedenom u ratu zato jer taj članak vrijedi od 31.12.2003. godine, a još k tome imaš opču nesposobnost, dobivali su samo oni koji su išli po čl. 6a i čl. 11 profesionalna nesposobnost

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osobe koje se liječe od PTSP-a ne mogu jednom mjesečno psihijatru na kontrolu , jer jednostavno psihijatri nas naručuju cca svaka 2-2,5 mjeseca . A ovi koji strepe , neka strepe .Potpuno se slažem sa da se rade krvne analize , pa da se vidsi tko uzima lijekove , a tko ih baca u smeće .Samo nije mi jasno šta ste htjeli reći " Oni koji se prave važni " Kako se možeš praviti važan zato što si bolestan ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pop84 je napisao:

Osobe koje se liječe od PTSP-a ne mogu jednom mjesečno psihijatru na kontrolu , jer jednostavno psihijatri nas naručuju cca svaka 2-2,5 mjeseca . A ovi koji strepe , neka strepe .Potpuno se slažem sa da se rade krvne analize , pa da se vidsi tko uzima lijekove , a tko ih baca u smeće .Samo nije mi jasno šta ste htjeli reći " Oni koji se prave važni " Kako se možeš praviti važan zato što si bolestan ?

 

Osobno idem na kontrole jednom mjesečno ili ponekad čak i 2 x mjesečno. Rijetko kada idem svaka 2-2,5 mjeseca.

 

Tablete su samo jedna vrsta lijećenja , postoje i druge vrste liječenja kao grupne psihoterapije, radne terapije, indivudalne psihoterapije...

 

Bio sam u bolnici sa ljudima koji nisu pili niti jednu jedinu tabletu a bili su hospitalizirani na odjelu psihijatrije i liječili se od ptsp-a.

 

rekli su da ne žele piti tablete i točka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kompa ija sam bio na ležanju ali nisam nikog vidio da nije htio piti tabletice piješ ili letiš van sa psihijatrije

nema druge a te koje si ti vidio vjerojatno su bili glumci

moje osobno mišljenje u vezi liječenja a to i svakom piše

kontrola tad i tad a po potrebi ranije što bi trebalo značiti

ako si u kur.u ne treba čekati nego se javiti odmah

 

pozdrav braniteljima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pop84 je napisao:

Iz svega navedenog , očito je da svaka psihijatriska ustanova radi drugačije .Kao što sam i napisao , tu gdje se ja liječim kontrola 2-2,5 mjeseca , ali isto njihov naputak ( što je napisao zvonemarkus )ako si pravo u banani , dolazi odmah

 

Upravo zbog toga je nezahvalno raspravljat o medicinskim temama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija