Jump to content

uvjeti otkaza


driftwood1

Preporučene objave

Pozdrav.

 

Mama radi kod privatnika koji sada zatvara jer "nema posla". To je izdvojeni objekt. Ima još dva-tri objekta koji će ostati raditi. Broj zaposlenih 10ak.

 

Zanimaju me koji su uvjeti otkaza. Pročitao sam da na 17 godina staža ima pravo na otkazni rok od 2 mjeseca i 20 dana, te otpremninu.

Gazda govori kako nikom neće biti ništa plaćeno jer "nema para".

Meni je to sve malo čudno pa me zanima ako mi netko može nešto više reći o tome.

 

Zahvaljujem unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čl.114. Zakona o radu govori: "U slucaju redovitog otkaza otkazni rok je najmanje: 5.) dva mjeseca i dva tjedna, ak je radnik u radnom odnosu kod istog poslodavca proveo neprekidno deset godina

6.) tri mjeseca, ako je radnik u radnom odnosu kod istog poslodavca proveo neprekidno dvadeset godina."

 

Poslodavac moze ponuditi i otkaz s ponudom izmjenjenog ugovora.

Ako radnik ne dobije otpremninu moze tuziti (bivseg) poslodavca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da.

No, nazalost znamo kako to ide kod nas, pogotovo u ovakvim vremenima. Radnik moze sudski dobiti pravo na isplatu svega prije navedenog, pa se, ukoliko poslodavac nema novca, naplacuje ovrhama na imovinu itd. No morate biti svjesni da takav postupak moze dugo trajati, da su moguce razne zavrzlame, prikrivanja, eventualno nagodba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija