Jump to content

alkohol 1.38 (1.28)


FIFICA

Preporučene objave

jučer me zaustavila policija i kako to već biva - jeste li voljni puhati ? napuhao 1.38(1.28), i kako uz sebe nisam imao vozačku dozvolu dao sam mu osobnu ( rekao sam da vozim frenda).... pitao sam policajca koliko bi mogla bit kazna na što je on ujedno pitao mene dali sam kažnjavan od prije? rekao je da oko 2000 kn + 6 mj bez vozačke ! do sada još nikada nisam bio zaustavljan od strane policije , al imao sam jednu prometnu nesreću pa sam morao platiti obavezni prekršajni nalog -sada me zanima dali ta prometna ulazi u to pitanje - da jesam li prije kažnjavan?

 

kako nisam imao vozačke smijem li i dalje sada voziti automobil te od kada stupa ta kazna na snagU? i može me neko još malo bolje sad upoznati sa procedurom koja slijedi jer nemam pojma !!! dali ću prvo sad dobiti kroz par dana kaznu doma i dali mi zabrana upravljanja kreće od trenutka primitka kazne na kućnu adresu??? unaprijed HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ta stara kazna će se uzeti u obzir ako je od datuma plaćanja prošlo manje od 3 godine.

 

Smije dalje normalno voziti ukoliko nije izrečena mjera opreza.

 

Zabrana upravljanja nastupa kad se okrivljeniku uruči obavijest o početku trajanja zaštitne mjere zabrane upravljanja, a koja se šalje tek po pravomoćnosti sudske odluke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molim vas možete mi još samo odgovoriti na par pitanja : od koliko do koliko se kreću novčane kazne , do koliko mjeseci mogu ostati bez vozačke dozvole te dali ću za ovaj prekršaj ić ina saslušanje na sud ??? na dolazeću kaznu planiram neku žalbu ili bolje molbu napisati za ublaženje kazne jer sam student bez ikakvih primanja , sportaš sa slomljenim križnim ligamentom u koljenu , potreban mi automobil i neznam što bi još napisao i dali bi prošlo to ??? unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kazna iznosi od 3.000 do 5.000 kuna, a u praksi je sud može umanjiti na 1.000 kuna.

 

Zaštitna mjera zabrane upravljanja se ne mora uopće ni izreći, a može od one iz policijskog prekršajnog naloga (valjda 6 mjeseci) do samo jednog mjeseca.

 

Može doći prekršajni nalog od policije, prekršajni nalog od suda ili poziv na sud.

 

Prigovoriti se može radi poricanja prekršaja ili samo radi umanjenja kazne.

 

U ovom drugom slučaju treba izričito priznati prekršaj, ali odmah priložiti sve dokaze kojima potkrepljujete svoj studentski status (potvrda sa faksa), loše imovinsko stanje (potvrda iz porezne) i loše zdravstveno stanje (nešto liječničke dokumentacije) i sve to odmah priložiti u prigovoru ili odnijeti sa sobom ukoliko stigne poziv iz suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

evo danas mi došla kazna 3300 kn + sudski troškovi 190 kn + 9 mj. bez vozačke ! imam rok na žalbu 8 dana od primitka ! pa imam par pitanja : dali mi već od danas počinje teći zabrana upravljanja vozilom ? ako netko ima iskustva molim vas da mi pomogne sa sastavljanjem žalbe , student sam , nemam nikakvih primanja.... jel ko zna kakav slučaj da su umanjili novčanu kaznu i smanjili br. mjeseci kao zaštitnu mjeru ==== unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija