Jump to content

marihuana - 5000 kn kazna


upon

Preporučene objave

Pozdrav ljudi.

Ovo ljeto na festivalu policija me odlučila pretresti te je kod mene našla 1,2 grama "zelene suhe biljne materije morfoloških karakteristika za drogu indijsku konoplju - marihuanu". Jučer sam dobila prekršajni nalog da sam kriva

i stigla mi je kazna u iznosu 5000 kn + 200 kn sudskih troškova. Piše da ukoliko u godini dana prisilno ne platim, idem na 17 dana u zatvor.

 

Kako kao student nisam baš u dobroj novčanoj situaciji, planiram pisati žalbu pa me zanima:

a) do koje svote mi se može umanjiti novčana kazna

b) da li smanjena kazna znači i manje dana u zatvoru - jer nemam baš novaca pa razmatram i tu opciju. U tom slučaju, da li se to piše u dosje i da li je neki problem općenito?

c) kolike su šanse da mi sud ukine novčanu kaznu obzirom da sam studentica i prvi mi je put da mi se takvo nešto dogodilo (i iz poveće sam obitelji sa još studenata i ne baš bajnog imovinskog stanja).

d) ukoliko ne platim, na koji način oni mogu izvršiti prisilnu naplatu?

e) nalog je od suda u Šibeniku, a ja živim u Zg-u pa je li to razlog što me nisu zvali na sud?

 

Svaka pomoć je dobrodošla i puno će pomoći jer sam prilično izgubljena. :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija