Jump to content

Zagrebao sam auto


LEONIS

Preporučene objave

Unaprijed se ipričavam , ako je netko već postavio ovo/slično pitanje , nisam ga uspio naći , pa evo pitam.

 

Jutros u 8 h sam zagrebao auto koje je bilo nepropisno parkirano. Bio sam parkiran kod doma zdravlja koji ima uredan parking . Dok sam se iparkiravao s mjesta u rikverc, drugi automobil se ubacivao na mjesto koje sam ja oslobodio , te sam pritom pazio da ga ne ogrebem jer je parking uzak , pratio sam i auta koja su bila parkirana s moje lijeve strane i bio sam udaljen od njih nekih 1-1,5 m, onda sam čuo lagano struganje i vidio iza sebe auto koje je bilo 1 m van parkin linije tj. bilo je do pola parkirano na zeleni otok , odmah na izlazu iz parkinga. Izašao sam iz auta i vidio da sam ogrebao njegov prednji , a svoj zadnji branik. Na mom zadnjem braniku je zageban lak, a na njegovom je otišlo boje u širini pola centimetra-cenat i dužini 10-15 cm. Počeo sam pisati na ceduljicu svoj broj moba i poruku da mi se javi,pošto vozača nije bilo tu , ali sam odustao jer sam zaključio da nisam kriv, jer nisam mogao upratiti sve i pretpostaviti da će netko tako parkirati . Volio bih da mi date svoje mišljenje ili me uputite na pravni izvor, jer me grize savjest, ne volim nikome ostati dužan, ako sam ipak kriv. Znam da ako napustim mjesto mogu biti kažnjen, ali sam žurio i nisam radi male štete htjeo zvati policiju.Ovo mi je prva nezgoda, pa...

 

PS:postavio sam i skicu , da lakše predočite situaciju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kriv si za štetu nanešenu vlasniku parkiranog vozila

vlasniku oštečenog auta trebao si ostaviti poruku o mogučnosti dogovor za nastalu štetu.

ili si trebao pozvati policiju koja bi kaznila i vlasnika pogrešno parkirnog vozila.

 

ako vlasnik oštečenog vozila policiji prijavi nastalu štetu

zbog napuštanja/bježanja sa mjesta nesreće moga bi dobiti kaznu.

možda nije ni sad kasno da potražišvlasnika oštečenog vozila i dogovorite se oko naknade štete.

ali pitanje je šta će sve sad ubrojati u štetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

kriv si za štetu nanešenu vlasniku parkiranog vozila

vlasniku oštečenog auta trebao si ostaviti poruku o mogučnosti dogovor za nastalu štetu.

ili si trebao pozvati policiju koja bi kaznila i vlasnika pogrešno parkirnog vozila.

 

ako vlasnik oštečenog vozila policiji prijavi nastalu štetu

zbog napuštanja/bježanja sa mjesta nesreće moga bi dobiti kaznu.

možda nije ni sad kasno da potražišvlasnika oštečenog vozila i dogovorite se oko naknade štete.

ali pitanje je šta će sve sad ubrojati u štetu.

 

Odmah sam u prvom komentaru napisao da sam svjestan da napuštanjem mjesta mogu dobiti kaznu. Više (po površini) oštećenja ima na mom nego na njegovom braniku. Problem je što je njegov prednji barnik već oštećen (nagrižen zubom vremena).Doduše to nije moj problem, moje je da platim što mene spada. Imam svjedoka , koji je išao sa mnom u autu , tako da mi ne može nabaciti više od onoga što jest. Što se tiče police i osiguranja i naknade štete,meni je čovjek nedavno ogrebao prednji branik, dao mi svoju policu i još od osiguranja nisam dobio ništa. Da sam zvao policiju , izašla bi me skuplja pita nego tepsija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija