Jump to content

Uzurpacija...


Strider

Preporučene objave

Poštovani,

 

Situacija je sljedeća:

Vlasnik sam manje parcele koju sam odlučio prodati. Ponudio sam je osobi koja živi na susjednoj parceli i koju ta osoba koristi kao parking, odlagalište i slično duže vrijeme bez mog znanja i dopuštenja.

Ta osoba nije pristala na kupovinu nego je zagradila moju parcelu i odbija svaku suradnju.

 

Zanima me s pravne strane koji je sljedeći korak odnosno na koji način "natjerati" tu osobu da ukloni svoju imovinu sa parcele da bi je ja mogao ograditi i staviti u prodaju?

 

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

Vi trebate podnijeti vlasničku tužbu i priložiti ćete dokaze da je ta k.č. Vaše vlasništvo ,u katastru ćete tražiti posjedovni list iz kojeg je vidljivo da ste Vi posjednik.

Tužbu Vam treba sastaviti pravno educirana osoba .Vi imate pravo tražiti i naknadu za bespravno korištenje Vašeg posjeda .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Strider je napisao:

Poštovani,

 

Situacija je sljedeća:

Vlasnik sam manje parcele koju sam odlučio prodati. Ponudio sam je osobi koja živi na susjednoj parceli i koju ta osoba koristi kao parking, odlagalište i slično duže vrijeme bez mog znanja i dopuštenja.

Ta osoba nije pristala na kupovinu nego je zagradila moju parcelu i odbija svaku suradnju.

 

Zanima me s pravne strane koji je sljedeći korak odnosno na koji način "natjerati" tu osobu da ukloni svoju imovinu sa parcele da bi je ja mogao ograditi i staviti u prodaju?

 

Unaprijed zahvaljujem.

 

da, da, alli obavezno podnesite vlasničku tužbu. Uz obaveznu klauzulu renvoi ;-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija