Jump to content

Troškovi ovrhe - hitno!


dea_mm

Preporučene objave

Poštovani, nadam se da će se ovdje naći netko tko mi može pomoći, jer ne znam kome da se obratim, a imam još 6 dana na raspolaganju...

 

Naime, dobila sam rješenje o ovrsi, zbog neplaćenog računa od 174 kn trebala bih platiti 1306 kn. Ne želim se žaliti na cjelovito rješenje o ovrsi, jer tih 174 kn jesam dužna i voljna sam ih platiti, ali ono što me užasava su lihvarski nameti javnog bilježnika.

 

Stoga bih molila da mi netko kaže da li su odvjetničke tarife propisane zakonom, ili imaju pravo naplatiti mi koliko god hoće za što god hoće? Također, cjenik ovrhe koji sam dobila ima 6-7 stavki, i voljela bih provjeriti je li to stvarno ono što moram platiti. Treća stvar koja me zanima je da li mi se uopće isplati žaliti na rješenje o ovrsi (na temelju previsokih troškova postupka ovrhe, ne na dugovanje), odnosno koliki bi mi mogli biti troškovi suda u tom slučaju?

 

Unaprijed puno, puno hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odvjetničke nagrade i naknade troškove su propisane:

TARIFA O NAGRADAMA I NAKNADI TROŠKOVA ZA RAD ODVJETNIKA

 

Javnobilježničke nagrade i naknade troškova su propisane

PRAVILNIK O NAGRADAMA I NAKNADI TROŠKOVA JAVNIH BILJEŽNIKA U OVRŠNOM POSTUPKU

 

Sudske pristojbe su propisane:

ZAKON O SUDSKIM PRISTOJBAMA

 

Ako nagrada i naknada nije zaračunata sukladno pravilniku i tarifama (zaračunata više nego li su propisane) možete se žaliti na visinu troškova, ali ako jesu ...

i ako ste stvarno dužni, i u obvezi platiti, na sve ove troškove dodat ćete i troškove sudskog postupka, jer ako u konačnici izgubite, sve ćete morate platiti.

 

Naravno ako uspijete u prigovoru, onda će sve troškove morati platiti protivna strana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala na odgovoru, ali ja nisam pravnik i iz ovih linkova ne znam izračunati da li je iznos koji moram platiti unutar zakonskih iznosa :-(

Da li mi netko može reći koliko točno smije koštati:

- trošak opomene pred pokretanje ovršnog postupka (koju nisam dobila, ali mi je uredno naplaćena)

- sastav prijedloga

- pribavljanje klauzule ovršnosti

- javnobilježnička nagrada

- javnobilježnička nagrada za potvrdu ovršnosti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija