Jump to content

trebam napisat prigovor na prekršajni nalog


pegaz2

Preporučene objave

dana 11. prosinca 2008 u Zagrebu vozio sam neregistrirani osobni automobil. Kao I okrivljeniku odredili su mi kaznu 2.000,00kn za prometnu dozvolu i 300,00kn za osiguranje.

 

Drugo okrivljenom, odnosno pravom vlasniku koji mi zbog poreznog duga nije mogao prepisati vozilo rebnu li su 5.000,00kn zbog nesklapanja ugovora o osiguranju od odgovornosti

 

Sve skupa je zaključeno u Zagrebu 05.veljače 2010g

Zaprimio sam 10.studenog 2011.god

 

Svjestan sam svoje krivice unatoč nemogučnosti registriranja vozila, no nikako ne mogu platit kaznu a kamoli dozvolit si luksuz odlaska u zatvor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pegaz2 je napisao:

dana 11. prosinca 2008 u Zagrebu vozio sam neregistrirani osobni automobil. Kao I okrivljeniku odredili su mi kaznu 2.000,00kn za prometnu dozvolu i 300,00kn za osiguranje.

 

Drugo okrivljenom, odnosno pravom vlasniku koji mi zbog poreznog duga nije mogao prepisati vozilo rebnu li su 5.000,00kn zbog nesklapanja ugovora o osiguranju od odgovornosti

 

Sve skupa je zaključeno u Zagrebu 05.veljače 2010g

Zaprimio sam 10.studenog 2011.god

 

Svjestan sam svoje krivice unatoč nemogučnosti registriranja vozila, no nikako ne mogu platit kaznu a kamoli dozvolit si luksuz odlaska u zatvor.

 

Sve ste vi to lijepo napisali i iznesli svoje tegobe, ali ovaj forum tome ne služi.

 

Ako ima nešto nejasno postavite pitanje ili odgovorite na nečije tuđe pitanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nejasno je sve.

 

Što je to "zaključeno" 05.02.2010. godine?

 

Prvo morate sve lijepo objasniti točno što napravili (zbog čega onih 300 kuna???), što i kada ste zaprimili, jeste li i što već pisali, a posebnu pažnju obratite na pojmove "ovbezni prekršajni nalog" i "prekršajni nalog".

 

Bez kvalitetno postavljenog pitanja nema odgovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zbog prekršaja iz čl 238.st7. Zakona o sigurnosti prometa na cestama i čl 66. st 1 toč. 1.

temeljem Optužnog prjedloga II policijske postaje od 20. sječnja 2009.

dana 5.veljače 2010 izdaje PREKRŠAJNI NALOG

 

1)što je dana 11.prosinca 2008 god upravljao motornim vozilom ...istekla važnost prometne dozvole

Dakle postupio suprotno čl 238.st1 Zakona o sigurnosti prometa na cestama te počinio djelo prekršaja opisano i kažnjivo po čl.238.st.7.istog zakona

2) što je vrjeme i mjesto pod 1) na zahtjev policijskog službenika nije predočio policu osiguranja

dakle postupio suprotno odredbi čl. 6. st 1.Zakona o obveznim osiguranjima u prometu, čime je počinio djelo prekršaja opisno i kažnjivo po čl.66.st.1.toč.1. istog zakona

 

pa mu se temeljem cit. propisa,uz primjenu čl.st.1. Prekršajnog zakona

 

utvrđuje

za djelo 1 novčana kazna 2.000,00kn

za djelo 2 novčana kazna 300,00kn

 

Zaprimio 10.studenog 2011.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tek je sad jasno.

 

Za upravljanje vozilom kojemu je istekao rok valjanosti prometne dozvole baš i nemate argumenata za obranu, pišite prigovor, navedite da jest točno da ste to napravili i to zato jer niste pitali vlasnika vozila do kad vrijedi prometna dozvola, u potpunosti priznajte prekršaj i tražite od suda da vam umanji kaznu jer je nemate otkud platiti, a priložite dokaze o primanjima i potvrdu iz porezne o imovinskom stanju, nakon čega će sud sve napraviti da vam kaznu i umanji.

 

Za kaznu od 300 kuna vas se tereti da niste predočili policajcu policu osiguranja, te i to priznajte, ali se branite da polica uopće nije ni postojala, te da je niste niti mogli predočiti i tražite od suda da vas oslobodi odgovornosti po toj točki.

 

Prigovor se predaje na pisarnicu suda ili poštom preporučeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija