Jump to content

ovrha temeljem vjerodostojne isprave na mirovini ovršenika


maybecrazy1

Preporučene objave

Poštovanje,

Na rješenje o ovrsi uložila sam prigovor (zbog zastare dugovanja i tražila sam diobu duga srazmjerno idealnom dijelu jer pola stana je u vlasništvu moje kćeri. Protiv nje nije pokrenuta ovrha već su za cjelokupni iznos teretili mene). Dobila sam odgovor da se rješenje stavlja izvan snage a postupak nastavlja kao u povodu prigovora protiv platnog naloga. Sada očekujem poziv na ročište. Radi se o neplačanju pričuve (od 21. 10. 2003. do 21. 5. 2011.)ali 10, 11 i 12 mj. 2009. su u rješenju prikazani kao plaćeni iako se ne sjećam da sam išta plačala. sad me zanima da li se svejedno mogu pozvati na zastaru bez da osporavam plačanje navedenih računa s obzirom da nisam sigurna koliki je točno rok za zastaru pričuve (1 ili 3 god?)te da li ti plačeni računi sada predstavljaju priznanje duga i prekid zastare? Javni bilježnik je zaprimio prijedlog za ovrhu 24. 8. 2011.Iznos dugovanja je ukupno s kamatama 20 000 kn. Također, dugovanje postoji i za troškove vode čije plačanje također ide preko upravitelja zgrade. radi se o računima koji su dospijevali od 16.3. 2005. do 16. 5. 2006. moja pretpostavka je da je to u zastari s obzirom da je rok 1 godina? Također, zanima me da li postoji mogućnost da me oslobode plačanja troškova postupka (ja sam u mirovini a kćer je nezaposlena).S obzirom da nemam novaca za odvjetnika puno bi mi pomogli sa mišljenjem da znam da li da se uopće pokušam pozvati na ove činjenice u postupku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zastara za pričuvu je tri godine od dospjelosti svakog računa.

zastara za vodu je godinu dana od dospjelosti svakog računa

tražiti razdvajanje duga za pričuvu i vodu.

dostavjeni i plaćeni računi za tekući mjesec

nisu priznanje duga

 

Članak 13.

 

Stranka je dužna uz prijedlog za oslobođenje od plaćanja pristojbe podnijeti i potvrdu o imovnom stanju koju izdaje Porezna uprava Ministarstva financija.

 

 

Članak 14.

 

Sud će osloboditi od plaćanja sudskih pristojbi stranku koja prema svom općem imovnom stanju ne može podmiriti sudsku pristojbu bez štetnih posljedica za nužno uzdržavanje sebe i svoje obitelji.

 

Stranka je dužna uz prijedlog za oslobođenje od plaćanja pristojbe priložiti potvrdu o imovnom stanju iz članka 13. ovoga Zakona, te dati izjavu na sudski zapisnik o svom imovnom stanju i imovnom stanju svoga supružnika.

 

Članak 15.

 

Od plaćanja pristojbi oslobođeni su:

8. korisnici socijalne skrbi koji primaju pomoć za uzdržavanje,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno Vam hvala!!

jos par pitanjca. Zašto tražiti razdvajanje duga za pričuvu i vodu? Da li to tražiti na prvom ročištu?

ako sam dobro shvatila plačanjem određene mjesečne obveze priznajem samo dug za taj plačeni mjesec ili sam u krivu?

Članak koji se odnosi na plačanje pristojbe odnosi se i na plačanje troškova postupka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija