Jump to content

Obrt koji nije u sustavu PDV-a


marilllo

Preporučene objave

  • 3 tjedna kasnije...

1.Ako niste Poreznoj upravi podnjeli zahtjev za ulazak u sustav PDV-a, tada je vaš obrt VAN SUSTAVA PDV-a što znači da svojim kupcima ne smijete izdavati račune sa PDV-om.

2.Ako ste već izdali svoj prvi izlazni račun, ove godine više ne možete ući u sustav PDV-a.

3.Osim toga na vašim izlaznim računima napisat ćete da niste u sustavu PDV-a.

4.Ako ste nekome već možda ispstavili račun i obračunali PDV, slijede problemi (taj PDV morat ćete platiti, a osoba kojoj ste ga zaračunali mora ga vratiti državi itd....) nadam se da to nije slučaj.

 

Inače, u sustav PDV-a možete ući svojevoljno ili "po sili zakona" da se tako izrazim. Dakle u sustav PDV-a morate ući

ako u jednoj poslovnoj godini ostvarite promet (primitak na žiro račun + gotovinski promet + provedene kompenzacije)veći od 85.000,00 kn. U tom slučaju obvezni ste do 15.01. slijedeće godine podnjeti Poreznoj upravi zahtjev za ulazak u sustav PDV-a.

 

 

U svakom slučaju, sve će vam ovo do najsitnijeg detalja objasniti vaš knjigovođa.

 

Lijep pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

Mene zanima vezano za obrt - točnije fast food koji se tek otvara i nije u sustavu PDV-a, razumijem da na računu piše - obrt nije u sustavu PDV-a. ali kako onda napišem cijenu proizvoda. Tj. da li ona može biti jednaka kao i kod drugih obrtnik koji su u sustavu pdv-a.

 

koliko sam ja shvatio moja cijena koju ja odredim nema veze da li sam u sustavu pdv-a ili ne.

 

Možda je pitanje smiješno, ali interesira me, žena i ja smo novi u ovome i želimo se informirati sa nekim detaljima prije nego krenemo realizirati neke stvari.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cijenu određujete sami, ne trebate se uspoređivati s drugim.

kažete fast food, po meni imat ćete preko 85000 kn u godini, znači dogodine ćete po sili zakona ući u pdv. ako ste imali veća ulaganja onda bi vam bilo bolje odmah ući u sustav pdv-a.

 

ipak ovo su samo riječi i budući da se ne razumijete, bolje otići kod knjigovođe, dati mi određene podatke da bi se moglo procijeniti što je bolje. ovako paušalno teško je to reći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani, zanima me pošto sam tek sada dobio riješenje na zahtjev za izlazak iz sustava PDV-a, na rješenju piše da od 01.01 niosam u sustavu pdv-a, ipak tijekom prvog i drugog mjeseca sam normalno izdavao račune kao do sada,(s uključenim pdv-om) jer nisam znao ishod, dali će biti odobreno ili ne. Šta napraviti u tom pogledu? dali se primjenjuje izrada računa bez pdv-a od dana kada je rješenje izdano ili? jer neki su računi izdati drugim poreznim obveznicima koji su obračunali taj pdv.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija