Jump to content

zelenaške kamate na ovrsi?


sali45

Preporučene objave

31.05.2011 dobila sam provedbu riješenja o ovrsi. u iznosu od 2666,09 kn, sa zateznom kamatom i troškovima postupka od 1439,10 kn.dogovoreno je da svakog mjeseca otplacujem 500 kn i do sada sam otplatila 2500 kn. Ispostavilo se da sam ja njima duzna ukupno 5564,97 kn a ne 4105,19 kako je navedeno u riješenju koje je dobio moj poslodavac i ja . zanima me dali je moguće da je kamata narasla za 1400 kn u tom periodu od kada je pokrenut ovršni postupak i po kojim se to kamatama obračunava ili ovrhovoditelj (AUTUS ulaganja d.O.o) se koriste nekim zelenaskim kamatama? da se kod plaćanja duga držim rješenja o ovrsi ili moram platiti i te kamate koje nisu nigdje navedene u riješenju nego sam ih dobila preko telefonskog razgovora sa dotičnom tvrtkom kada me nazvala i rekla da dugujem i kamate?zašto to nije navedeno i izlistano u točnom iznosu po mjesecima kako se povećavaju kamate? kome da se obratim za pomoć jer imam osijećaj da se kroz te ovrhe i otkup dugova raznih firma tipa altus ulaganja javnno provodi zelenaštvo u najgorem obliku . Hvala na svakom savjetu . :zao::-(:-o:-? :tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogu vam sa sigurnošću reći da kamate sasvim sigurno nisu mogle biti tolike od 31. svibnja do današnjeg datuma. Međutim, sami navodite kako je iznos duga 2.666,09 kn, a troškovi ovrhe 1.439,10 kn. Ukoliko ste dosad otplatili 2.500 kn, još uvijek vam ostaje 166,09 kn duga i 1.439,10 kn duga na ime troškova ovrhe koje ne navodite da ste podmirili. Možda su vas samo pogrešno informirali i tih 1.400 kn se odnosi na trošak ovrhe, a ne na kamate ili je primatelj vaših uplata zatvarao vaše dugovanje na drugačiji način nego što ste mislili i podmirio prvo trošak ovrhe, a vama i dalje ostaje tih 1.439,10 kn plus 166,09 kn.

 

U svakom slučaju tražite pisano očitovanje o visini vašeg duga i na što se taj dug odnosi.

 

 

Edit: Ispričavam se, nisam pomno pročitala vašu prvu rečenicu u kojoj kažete da je ukupni iznos duga 2.666,09 zajedno s kamatama i s troškom ovrhe. Moj savjet o pisanom očitovanju još uvijek stoji.

 

Zakonska zatezna kamatna stopa do 30.lipnja 2011. iznosila je 17%, a nakon toga datuma 15%. Primjenom ove stope ne može se doći do povećanja vašeg duga za 1.400 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

smanji malo kqamate

 

12%/g

 

U pravu si. Smetnula sam to s uma jer imam posla uglavnom s pravnim osobama, a i jučer mi je bio težak dan (imam i svoje pitanje u jednom postu).

 

Dakle, za fizičke osobe je kamatna stopa do 30.06 2011. bila 14% i to je 30,68 kn na cjelokupni dug. Od 01.07. do danas kamatna stopa je 12% i to je 139,36 kn kamata na cjelokupni dug za to razdoblje. Ukupno, to je 170,05 kn kamata, dakle nikako 1.400 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija