Jump to content

Godišnji nakon isteka porodiljnog


kstar

Preporučene objave

Poštovani,

 

zanima me imam li pravo koristiti godišnjei odmor nakon istek aporodiljnog dopusta.

Situacija: u 11. mj 2010 odlazim na bolovanje uslijed komplikacija u trudnoći. 24.1.2011. rodila se beba. Koristila sam porodiljni dopust i na posao bi se trebala vratiti 20.1.2012.

Imam li pravo na godišnji odmor iz 2011 -te?

 

U firmi sam stalno zaposlena 3 godine i imam neprekinuti radni staž od 15 godina.

 

Zahvaljujem na odgovoru i lp

 

Katarina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nadam se da će ti ovo pomoći:

 

"Korištenjem rodiljnog dopusta radni odnos radnice ne prestaje niti nakon korištenja rodiljnog dopusta ili kojeg drugog prava po osnovu trudnoće dolazi do ponovnog zasnivanja radnog odnosa. Stoga, u takvim slučajevima ne dolaze do primjene odredbe čl. 58. i 59. Zakona o radu (Nar. nov., br. 149/09., dalje: ZR), o roku stjecanja prava na godišnji odmor i razmjernom dijelu godišnjeg odmora.

Naime, ove se zakonske odredbe odnose samo na radnike koji se prvi put zapošljavaju ili imaju prekid rada između dva radna odnosa duži od osam dana te na radnike čiji radni odnos prestaje prije 1. srpnja tekuće godine (i koji onda ostvaruju pravo samo na razmjerni dio godišnjeg odmora, a ne na puni godišnji odmor).

Dakle, radnica koja se nakon korištenja rodiljnog i roditeljskog dopusta vraća na rad za tekuću godinu ostvaruje pravo na godišnji odmor u punom opsegu te joj je poslodavac obvezan omogućiti njegovo korištenje u skladu sa odredbama čl. 62., 63. i 64. ZR-a."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija