Jump to content

tvdi da sam ja kriva


brineta1509

Preporučene objave

pozdrav.... imala bi jedno pitanje. u 8 mjesecu imala sam prometnu. ko za inat napucao me svecenik. prilikom preticanja je prerano skrenuo i odnio mi cijeli lijevi kraj auta. samo se nastavio voziti i stao tek nakon kilometra. nije ni pitao jesam li dobro, ni nista. poceo je vikati na mene da sam ja kriva, nek priznam krivnju i to je to. rekla sam da neke prestane govoriti gluposti i da cemo zvati policiju. zvali mi policiju, oni to izmjerili, utvrdili da je gospodin kriv. isla sam po zapisnik i tamo takoder uredno i citko pise da je gospodin kriv, no medutim on je sad ulozio zalbu da sam ja presla na njegovu stranu i da sam ja kriva za prometnu. pa me zanima kako se ponasati na prekrsajnom? i postoji li mogucnost da on ipak dokaze svoje lazi, s obzirom da je svecenik, a znamo da oni imaju veze svugdje? molim lijepo hitan odgovor, jer imam za par dana sud, a nikad nisam imala takva ni slicna iskustva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

brineta1509 je napisao:

pozdrav.... imala bi jedno pitanje. u 8 mjesecu imala sam prometnu. ko za inat napucao me svecenik. prilikom preticanja je prerano skrenuo i odnio mi cijeli lijevi kraj auta. samo se nastavio voziti i stao tek nakon kilometra. nije ni pitao jesam li dobro, ni nista. poceo je vikati na mene da sam ja kriva, nek priznam krivnju i to je to. rekla sam da neke prestane govoriti gluposti i da cemo zvati policiju. zvali mi policiju, oni to izmjerili, utvrdili da je gospodin kriv. isla sam po zapisnik i tamo takoder uredno i citko pise da je gospodin kriv, no medutim on je sad ulozio zalbu da sam ja presla na njegovu stranu i da sam ja kriva za prometnu. pa me zanima kako se ponasati na prekrsajnom? i postoji li mogucnost da on ipak dokaze svoje lazi, s obzirom da je svecenik, a znamo da oni imaju veze svugdje? molim lijepo hitan odgovor, jer imam za par dana sud, a nikad nisam imala takva ni slicna iskustva.

može li policija utvrditi tko je kriv?...a što ako je brineta1509 pretjecala biciklistu i prešla "samo malo" na lijevu stranu, baš kad je sveti čovijek pretjecao nju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pješaku je mjesto uz rub kolnika jednako kao biciklisti.

 

Ako je pješak na kolniku svi moraju usporiti kretanje, ako treba i zaustaviti, bio on biciklista ili vozač motornog vozila.

 

Onaj tko namjerava preticati, ako je došao do središnje uzdužne isprekidane kolničke trake, nije dobio dozvolu da pretiče ako na toj cesti ima pješaka ili nepropisno parkiranih vozila.

 

Ovo su argumenti koje iznose odvjetnici suprotnih strana u kaznenim postupcima radi teških ozljeda bilo koga.

 

U pravilu, vozač vozila je u boljoj situaciji jer ima mogućnost i da skrene i zaustavi se brže od pješaka ili bicikliste, vozač motornog vozila je zdrav čovjek koji je prošao liječnički pregled za razliku od pješaka i bicikliste kojima ne treba vozačka dozvola za kretanje po kolniku ili vožnju biciklom.

 

iza vozača motornog vozila stoji osiguravatelj koji za njega jamči do 3.500.000 kuna, a sa druge strane vrlo dobro znamo kakvo je proječno imovinsko stenje jednog pješaka ili bicikliste.

 

Rezultat ovoga svega je sa će sudovi uvijek rađe i prije okriviti vozače motornih vozila nego bilo koga drugog.

 

Mi vozači moramo toga biti svjesni i sa tom mišlju sjedati za volan.

 

Ja osobno sam svakodnevno pješak na kolniku, pa i biciklista svaki sunčani dan pa dobro znam kako je i njima kada im prednost oduzimaju pješaci, druga vozila u pokretu ili druga nepropisno parkirana vozila, pa i nezgodne situacije s odvezanim psima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija