Jump to content

prigovor na prekršajnu prijavu


jelenabb

Preporučene objave

Molim Vas za pomoć... Naime, upravo mi je policijski službenik uručio prekršajnu prijavu u kojoj stoji da sam kriva jer sam na cesti izvan naselja (autocestom)gdje je dopuštena brzina 130 km/h vozila brzinom od 181km/h "koja brzina je utvrđena uređajem FAMA LASER III, a umanjena za 10% sigurnosne razlike iznosi 162 km/h, dakle kretala se brzinom koja je za 32 km/h veća od dopuštene." Na temelju toga, kazna je 1000kn.

Ja bih željela uputiti žalbu zbog sljedećih činjenica:

- tog dana vozila sam se autocestom i policija je moju brzinu "uhvatila" radarom s nadvožnjaka, i u tom trenutku sam pogledala na brzinomjer koji je pokazivao 160km/h

- nakon par kilometara zaustavila me patrola i rekli su da sam vozila 181 km/h, bez ikakvog dokaza

- u prekršajnom nalogu koji sam dobila nije priložena slika niti bilo kakav dokaz o brzini

-trenutno živim 600km udaljena od svog mjesta prebivališta, gdje radim, i plaćam stan i režije i od plaće mi ne ostane dovoljno za plaćanje kazne

- u 7 godina koliko imam vozačku dozvolu još nijednom nisam dobila kaznu za brzinu (samo za parkiranje)

 

Ljubazno vas molim ako mi možete pomoći i poslati primjer žalbe koju bih mogla poslati kako bih izbjegla plaćanje kazne ili ju bar umanjila?

 

Unaprijed hvala....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niti jedan od ovih navoda nije razlog zbog čega vam nebi odredili kaznu jer se tu radi o brzini utvrđenoj baždarenim uređajem što vaš brzinomjer u autu nije. Možete tražiti uvid u ispis radara i sliku vozila, ali ova dva posljednja mogu biti tek olakotne okolnosti...mogu...ali se ne moraju uzeti kao važne. No znajte da sve odugovlačenje samo podiže cijenu kazne jer se tu uračunavaju različiti troškovi. Pogledati Zakon o prekršaju gdje se spominje institut žalbe

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija