Jump to content

povrat duga


kika7

Preporučene objave

Imam problem! Moja baka je umrla 2000g.a ja (unuk) sam imao punomoć na njezin tekući račun na koji je ona primala mirovinu.Nakon smrti HZZO je 11.godina isplačivao mirovinu(cca.1650,00kn mjesečno) na taj tekući jer nitko od njezinih sinova i kćeri nije zatvorio taj račun.Pošto su svi ti u njemačkoj(došli su samo na sahranu)oni su se odrekli nasljedstva (ruševna kućica)u moju korist,što sam ja i prihvatio.Ove godine je došao zahtjev od HZZO za povratom nekih 90.000,00 kn na moju adresu pošto sam ja opunomočenik dok su ostalih cca 100.000,00 kn mogli povratiti jer je ostalo na računu.Od 2000g. pa sve do 2006g.netko je dizao taj novac isključivo na bankomatu sa karticom od pokojne bake( ne sa mojom pošto sam i ja imao svoju)s tim daje u 2003g. netko podigao karicu tekučeg i to novu na bakino ime.U banci mi ne žele reći tko je to podigao i kako je mogao to napraviti tj. banka pere ruke od svega i tvrde da nitko nezna bakin PIN osim mene.Sad me Hzzo želi tužiti i traži taj povrat duga a ja neznam šta mi je za učiniti!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

obrati se pismeno banci (preporučeni i sa povratnicom)

traži da ti daju ime osobe koja je podigla bakinu karticu i izlistanje transakcija .

bitno je utvrditi dali je novac dizan tvojom karticom i PIN om ili sa bakinom karticom i PIN om.

Hzzo uputi na banku zbog činjenice da su 2003.g. nekome neovlašteno izdali bakinu karticu.

 

ali i tvoja kartica vrijedi samo 2 godine i mora se obnavljati tj. svakih 2 godine dobiješ novu karticu.

kako ,zašto,ako je baka (vlasnik računa)mrtva.

 

???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na dobrom savjetu!

Neki dan sam bio u banci i tražio detaljne ispise sa bankomata jer su svi novci podizani isključivo na bankomatima i to sa bakine kartice međutim nisu mi htijeli dati izvode već su mi samo dali na uvid,zato ne znam da li su mi to dužni dati.Smatram da bi bilo to u redu kad sam ja bio opunomoćenik.Na pitanje tko je podigao bakinu karticu rekli su da ne znaju pošto je prošlo dosta godina i da to nemaju u evidenciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija