Jump to content

Nasljedno pravo- potreban savjet


Isabella5

Preporučene objave

Otac i maceha su zajednicki napravili kucu. Otac je prodao imovinu stecenu prije njihovog braka i ulozio u gradnju kuce. Maceha je takodje prodala imovinu koju je prethodno bila prebacila na dijete iz prvog braka i ulozila u kucu. Otac je po nagovoru macehe prepisao jedan kat kuce njenom djetetu.

 

Koliko sam mogla da razumijem maceha i ja dijelimo nasljedstvo moga oca (osim tog sprata koji je moj otac prebacio na njeno dijete).

 

Zanima me sta se desava nakon macehine smrti? Da li ja nasljedjujem dio ocevog nasljedstva koji je pripao macehi pri njegovoj smrti ili to pripada njenom djetetu?

 

 

Kakvi su moguci scenariji sto se tice nasljedstava?

 

Kako da se najbolje zastitim?

 

 

 

 

Hvala vam unaprijed na odgovoru.

 

Bella

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

molim vas ako mi možete dati savjet.

Djed želi darovati svoju imovinu dvojici sinova Ugovorom o darovanju, s time se slažu njegova žena (baka) i kći.

 

Mislim da u ovom slučaju djed mora najprije sa ženom i kćeri sklopiti Ugovor o odricanju od nasljedstva (kako bi se one odrekle nužnog dijela) a nakon toga sa svakim sinom sklopiti Ugovore o darovanju.

 

Ako griješim, molim vas da me ispravite jer je jedan od sinova moj otac, pa bih ja to napravila.

Zahvaljujem. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija