Jump to content

Naslijeđeni dugovi i naplata


vora

Preporučene objave

otac nam je umro 2007. god. Brat i ja naslijedili smo samo korištenje grobnog mjesta. javile su se dvije štedionice u kojima je tata imao nekakav kredit za koji mi naravno nismo ni znali. Na sudu se vodi spor s njima. Sada je naša sestrična pronašla nekakvu zemlju od našeg tate i našeg strica i pokrenula ostavinsku. Mi smo samo dobili rješenje da smo nasljednici naknadno pronađene imovine. Naravno da su to te štedionice nanjušile i sad su i to uvrstili u spor.

Zanima me da li mi njima možemo ponuditi da se uknjiže na tu zemlju i tako naplate dug? Brat i ja nemamo sredstava za platiti navedeni dug. Znam da se plaća dug u vrijednosti nasljedstva. Ta zemlja je vjerojatno i vrednija.

Da li oni mogu tražiti naplatu preko naših plaća?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kažete da je zemlja "vjerojatno"vrednija od duga?Imate samo dvije mogućnosti,mislim.Odrecite se nasljedstva i tako nećete niti primiti obavezu plaćanja duga ostavitelja.Ili dajte procijeneiti zemljište,prodajte ga(zamolite štedionicu za prolongaciju naplate duga na određeni rok) ,platite dug i ostatak zadržite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako prihvatite dug dužni ste ga i vratiti

bez obzira koliki je .

nakon prihvata duga štedionice ga napuhaju .

pametije je ne priznati dug i štedionice uputiti u sudski postupak zbog potraživanja duga .

na sudu izjavite da je dužnikov dug osoban tj.koristio je novac za kocku ,provode a ne za obitelj.

 

dali ste upoznati sa dugom i zašto je iskorišten .

tražite ugovor na uvid .

možda bi odvjetnik bio jeftiniji od sudski utvrđene obveze vračanja duga .

ali ako se odreknete nasljedstva niste dužni vračati dug .

moguća je obveza vračanja duga u vrijednosti nasjeđene imovine .

prvo provjerite visinu duga (taj podatak će dati odvjetniku)

ili pismeno i sa povratnicom tražite ugovore o kreditu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija