Jump to content

i što sad?


Misssy

Preporučene objave

Pozvana sam na testiranje za posao. Par dana prije testiranja dobila sam informaciju da je natječaj "namješten" odnosno da se provodi samo pro forme radi jer na tom radnom mjestu već radi netko i taj netko će imati najbolji rezultat na testiranju jer je već odlučeno da će osoba ostati raditi. Tako je i bilo.

 

Mene sad zanima, kome se obratiti da provjeri zakonitost provođenja natječaja, kako dokazati da je dotična osoba već radila tamo (s obzirom da nemam pristup evidenciji zaposlenih) i kako dokazati da je dotična osoba imala ili mogla imati pristup ispitnim pitanjima te je upravo radi toga ostvarila najbolji rezultat na testiranju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nešto slično sam doživio ali u našoj Hrvatskoj

često i kad imate dokaze za ovako nešto ne možete

puno napraviti.Oni ponište natječaj i idući put

to izvedu uvjerljivije.Nažalost živimo u tako

neuređenoj zemlji a oni koji bi mogli i trebali

to promjeniti to neće učiniti jer bi radili protiv

vlastitih interesa. Ako me netko pokuša uvjeriti u

suprotno bit ću zahvalan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da se razumijemo, nisam bila među najboljima na testiranju i ne mislim da "zavrijeđujem" to radno mjesto niti imam ikakve šanse da ga dobijem ali neka ga dobije onaj tko je zaslužio svojim radnim sposobnostima a ne sposobnošću kome će više uvući u dupe, kad se moram tako izraziti.

 

S obzirom da sam tek ušla na tržište rada, svi su me savjetovali da se pripremim na ovakve situacije. Odbijam mirno prihvatiti ovakvo nepoštenje i borit ću se koliko god mogu protiv toga. Zato Vas molim za savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija