Jump to content

Prebrza vožnja


RoundMan

Preporučene objave

Postovani,

 

jucer sam uhvacen u voznji prevelikom brzinom u naseljenom mjestu, 97kmh na mjestu gdje je ogranicenje 50kmh, konkretno radi se o dionici ceste izmedju Kantride i Mlake u Rijeci (kod 3. maja). Na toj dionici promet se odvija u dvije trake u svakom smjeru a cesta je ravna i pregledna.

 

Editirao moderator.

 

Zaustavio sam vozilo na autobusnom stajalistu, predao policajki prometnu i vozacku te na njen zahtjev (prateci nju) presao sve cetiri trake mimo pjesackog prijelaza da bi i sam vidio kojim sam brzinom vozio. Promet nije bio narocito gust ali bilo ga je, sati su vecernji, znaci noc. Ispisan mi je obvezni prekrsajni nalog kojega sam potpisao (kazna 2000 kn).

 

Editirao moderator.

 

Da li policija uopce ima pravo na taj nacin pretrcavati cestu i zaustavljati vozila iz suprotnog smjera? Po povratku sam otisao do pjesackog.

 

Do sad nikad nisam bio kaznjavan, osim par kazni za parking, vozim vec 10 godina te sam u odnosenju sa policajcima bio pristojan i nekonfliktan. Cilj zalbe bio bi umanjenje/izbjegavanje kazne ili barem odgoda placanja do nekog buduceg datuma (trenutno kaznu ne mogu platiti).

 

Unaprijed hvala :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi neprimjerenog izražavanja izbrisane su neke rečenice, te ću dati odgovor iz onog što je ostalo vidljivo.

 

RoundMan je napisao:

Da li policija uopce ima pravo na taj nacin pretrcavati cestu i zaustavljati vozila iz suprotnog smjera?

 

Da, sukladno čl. 4. st. 1. Zakona o sigurnosti prometa na cestama policija je ovlaštena vršiti nadzor vozila, vozača i drugih sudionika u prometu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija