Jump to content

Hitan savjet - Prekršajno Kazneno


alanzg

Preporučene objave

Molio bih stručnu osobu da mi objasni i da savjet kako i šta dalje.Naime radi se o sljedećem 2009 godine nakon verbalne svađe sa suprugom zamolio sam njene roditelje da dođu po nju jer nisam više želio živjeti sa njom iz puno razloga kao što su učestale prepirke i svađe te njeno uzimanje tableta i alkohola.No sad je to nevažno toga dana po nju su došli roditelji dao sam joj sve njene stvari i djecu pod uvjetom da ne pije.Nakon sat vremena u moj stan dolazi policija i pita me što se dogodilo objasnio sam da je bila verbalna svađa.Prije nego idem dalje da napomenem da mi je supruga godinu dana prije toga za poklon kupila plinski pištolj iz kojeg je i sam voljela pucati.Da nastavim dalje policija me pita imam li u stanu oružja ja im naivac kažem da nemam u stanu nego dolje u garaži taj prokleti plinski pištolj.I dalje nisam znao čemu ta pitanja no kad sam im pokazao plinski pištolj i račun da je legalno kupljen priveden sam u policijsku postaju.Tamo nakon 4 sata me policija obavjestila da sam lišen slobode zbog obiteljskog nasilja posjedovanja plinskog pištolja kojeg sam kao po novom zakonu bio dužan prijaviti u lokalnu policijsku postaju.Odveden sam na zadržavanje u Oranice te idući dan priveden sucu objasnio sam sve što se dogodilo da je bila verbalna svađa nakon čega mi sudac kaže da je supruga dala izjavu na policiji da sam joj prijetio plinskim pištoljem i nožem.Samo da kažem da mi je to u mojih 40 godina prvi puta da sam imao posla sa policijom nikada nisam kažnjavan ni kazneno ni prekršajno.Greška u samom početku nisam tražio odvjetnika jer sam mislio da mi neće biti potreban jer sam znao da su to laži i da nisam kriv no to i nije tako lako kako sam ja mislio.Sudac me unatoč mojoj izjavi i činjenici da nisam nikada optuživan ne pušta me doma nego me upučuje u zatvor Remetinec na zadržavanje.Nakon 9 dana ponovno sam priveden na prekršajni sud dolazi supruga kao svjedok te daje izjavu da sam prijetio plinskim pištoljem.Sud me proglasi krivim te me osudi na 30 dana zatvora.Tog dana me puste znači nakon 9 dana zadržavanja.Nekoliko mjeseci kasnije dobijemo poziv za kazneni postupak prijetnje.Supruga pismeno pošalje izjavu u kojoj priznaje da je u potpunosti na prekšajnom sudu dala lažni iskaz te da ga je pod utjecajem ljutnje i svojih roditelja uveličala iskaz koji je bio samo obostrano verbalno vrijeđanje.Državno odvjetništvo obustavi postupak protiv mene i proglasi me oslobođenim jer po iskazu svjedoka i mojoj prošlosti kao nikada kažnjavan ne proizlazi da bih mogao počiniti takvo kazneno djelo prijetnje.Nakon toga moj odvjetnik pošalje pismeni zahtjev na prekršajni sud za obnovu postupka temeljem činjenice da je svjedok dao lažni iskaz a ja sam po tom iskazu osuđen na 30 dana zatvora.Dobijem nakon izvjesnog vremena pismo od prekršajnog suda da mi se odbija obnova postupka jer iako je svjedok priznao da je dao lažni iskaz nije gonjen ni proglašen krivim te da zbog toga ne mogu obnoviti postupak.Nakon nekoliko pokušaja sa zahtjevima za obnovu i zahtjevima za ublažavanje kazne nisam uspio tako da uskoro nakon 2 i pol godine moram ići u zatvor odslužiti još 22 dana zatvora bez obzira na okolnosti i pismene izjave svjedoka te rješenja županijskog suda da sam oslobođen.

Naravno da ći nakon odsluženja kazne podnjeti tužbu u Strasburu za ljudska prava zanima me vaše mišljenje i savjeti jer imam još nekih 30 dana do odlaska u zatvor.

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru pa i u ovakvom obliku medutim ne slazem se sa time da su svi postupci zavrseni.Imam mogucnost poduzeti postupak odnosno podnjeti zamolbu drzavnom odvjetnistvu da pokrene kazneni postupak protiv supruge za davanje lazno iskaza pa da tek onda dobijem pravo na obnovu postupka ali naravno znaci trosenje novca za odvjetnika i cekanja a to sve ne osporava izdrzavanje kazne.Nisam tu da se jadam kako ti pises vec sam trazio savjet a kaj se europskog suda tice tu nisi u pravu jer je vec jedan slucaj dobiven u Puli gdje je protiv osobe voden prekrsajni pa kazneni sud sto je protuzakonito i dobio je odstetu.

 

Editirao moderator.

 

Kao sto sam rekao hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osim što tražite rame za plakanje tražite i vreću za boksanje.

 

Na ovom forumu nema svađe kakvu vi želite.

 

Da, svi su postupci završeni i vrijeme vam je da to shvatite.

 

Postupci koje namjeravate pokrenuti su sasvim novi postupci koje slobodno možete voditi cijeli život.

 

Što se duže zadržavate na svojoj nevolji time joj još više dajete na važnosti, a ako naknadnim postupcima i ostvarite neki uspjeh to će biti pirova pobjeda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija