Jump to content

Prometna i odšteta - slučaj pješak


nynnna

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

prije tjedan dana dogodilo mi se sljedeće;

 

prilikom izlaska sa parkinga unazad autom sam lupila stariju ženu.

Na svu sreću u pitanju je bilo okrznuće, gospođa se odmah potom ustala i krenula kući.

Nakon mojeg nagovaranja, otpratila sam je do zgrade, te zamolila kontakt.

Nakon pola sata prijavila sam nezgodu na policiju koja je izašla na uviđaj.

Gospođa je istu večer otišla do dežurnog liječnika u ambulantu hitne medicine kako bi provjerila da li postoje prijelomi obzirom da je riječ o osobi koja je četiri puta operirala kuk i nalazi se u starijoj životnoj dobi.

 

Nakon medicinske obrade ustanovljeno je da nema prijeloma i ozljeda.

 

U razgovoru s policijom rečeno mi je da će protiv mene biti podnesena prekršajna prijava za ugrožavanje sigurnosti, a protiv gospođe prijava što je "hodala po cesti", te na taj način ugrozila promet.

 

Tijekom tih tjedan dana kontaktirala sam gospođu kako bi provjerila njeno stanje, isključivo vođena moralnim razlozima.

U prvom razgovoru mi je spomenula da ju malo boli prst i ruka i uspjela mi spomenuti da eto već ju je kontaktiralo osiguranje da može dobiti odštetu, ali ne želi ona nikakve komplikacije.

Kada sam ju posljednji puta kontaktirala, stanje se navodno, znatno pogoršalo, te ju jako boli kičma i ide na injekcije svaki dan.

 

Zaista nisam ni približno kompetentna za utvrđivanje bilo kakvih zdravstvenih posljedica i tegoba, te nikako ne umanjujem svoju odgovornost u proizašloj situaciji, no zanima me da li i po kojoj osnovi bi gospođa mogla tražiti odštetu.

Da li je riječ o naknadi nematerijalne štete koja se isplaćuje iz auto osiguranja ili je moguća privatna tužba, te po kojoj osnovi?

 

Molim za Vaše mišljenje, komentare i sugestije.

 

Unaprijed zahvaljujem!

 

Nynnna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moguća je isplata odštete i od police osiguranja, ali i privatnom tužbom.

 

Naravno da osiguranje ima više novaca od vas, da je od njih lakše naplatiti, te da će se svaka pametna osoba obratiti prvo njima.

 

Sve što ste napravili dobro ste napravili, osim što ste parkirali automobil prednjim krajem prema unutra. Nadam se da će vam ovo biti škola.

 

Ni u jednom trenutku niste osporavali svoju krivicu te time osiguravatelju otežavate muljanje, njihovu omiljenu djelatnost kad treba odriješiti kesu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija