Jump to content

Mirovina branitelja


mare1986

Preporučene objave

Bok svima!

 

Imam jedno pitanje, malo je složena situacija. 1.7. 2009. godine tata mi je umirovljen s čina pukovnika i imao je pravo birati hoće li mirovinu po članku 6.a ili članku 6. Naravno, kako bi uspio riješiti neka dugovanja, kredite, školovati mene i sestru uzeo je tu famoznu otpremninu koja zaista nije bila toliko velika da bi se obogatio ili riješio sva egzistencijalna pitanja, zapravo, ni blizu. S vrlo visoke plaće došao je do toga da prima mirovinu 3200 kuna. Nemojte me krivo shvatiti, znam da je ta mirovina veća od plaća mnogih koji rade, o mirovinama da ne govorim. On je vojna osoba bio i prije osnutka HV-a, završio je vojnu akademiju uz tehnički fakultet te mu je i taj staž priznat, no sad ga zanima postoji li mogućnost da preda zahtjev da mu se mirovina obračuna sukladno članku 6. Zakona, a obzirom da ispunjava uvjete. Ja se ne bavim radnim i mirovinskim pravom stoga pitam prije nego počnem ozbiljno kopati po ovom pitanju, ukoliko ima netko tko taj dio prava i prava branitelja poznaje bolje i može mi dati određene smjernice. Bila bih zahvalna na svakoj pomoći.

 

Lijepi pozdrav,

 

Marija

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mirovina dvo i ps po zakonu o umirovljenju dvo i ps

 

 

pozdrav poštovana mare 1986

 

odgovor na pitanje koje ste postavili je vrlo jednostavan, samo nedostaju elementi iz rješenja za mirovinu kao i iz priloga rješenju vašeg oca a to su:

 

1. nadnevak rođenja

2. nadnevak umirovljenja

3. prosječni vrijednosni bod (od 1998 - do umirovljenja)

4. prosječni vrijednosni bod (za ukupni radni staž)

5. mirovinski staž (u obliku 26 g.11 mj.27 d.) - bez pridodanog staža zbog članka 6.a

6. po razdobljima, provedeno vrijeme na dužnostima sa uvećanim trajanjem (primjer 12 g.6 mj. 13 d. - 12/15 i 6 g. 3 mj.4 d. - 12/18)

7. točnu bruto mirovinu

 

 

 

lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija