Jump to content

Prijedlog za ovrhu


problematicna

Preporučene objave

Danas sam imala posjet gospođe koja mi je popisala svu imovinu u kući( tv i komp) te uručila rješenje o ovrsi T-coma od 28.06.2004.

Ne negiram dugovanje, već nikakve opomene nisam dobivala, već znači 7 godina i sad odmah bi ona meni tv odnesla.

Pitanje, da li mogu kako s njima dogovoriti obročno plaćanja, ima li neko slično iskustvo.....?

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Provjerite dobro da li se radi o promjeni sredstava ovrhe (to znači da su već jednom podnijeli ovrhu a sud ju stavio izvan snage jer se ovrhovoditelj nije mogao naplatiti). Ako nikada prije nije bilo nikakvog zahtjeva za taj dug, potraživanje je u zastari.

Ako vam je od prvog prijedloga za ovrhu, od dana izvršenja (dan kada ste primili prijedlog) pa do dana zaprimljenog novog prijedloga na sudu, protekao rok od 5 god. Žalite se.

 

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=503347675&forum=41&post_id=271633#forumpost271633

 

 

 

_______________________________________

 

Bez obzira što će neki pravno kompetentni reći unaprijed "ne može", to je najlakše. Nikad ne prihvaćajte rečenici "ne može" nego pokušajte. Ništa ne gubite. I kada god vam u rješenju piše pouka o pravnom lijeku, iskoristite to vaše pravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro, onda mi objasnite zašto se u slijedećem rješenju Županisjkog suda u Koprivnici, koji sam našla na netu, spominje Upravni zakon a radi se o rješavanje žalbe na rješenje o Ovršnom postupku?????

Rješenje Županijkog suda glasi ovako;

„Ispitujući pobijano rješenje u odnosu na istaknuti žalbeni razlog iz čl. 46. st. 2. t. 5. OZ-a, ovaj drugostupanjski sud je utvrdio da je prijedlog za ovrhu u ovom predmetu podnesen 10. lipnja 2008.g., a da je ovršna isprava postala izvršna s danom 29. lipnja 2001.g., te da je protekao zakonski rok iz čl. 270. st. 7. Zakona o općem upravnom postupku prema kojem se ovrha može tražiti u roku od 5 godina od dana od kada je rješenje na temelju kojeg se traži ovrha postalo izvršno.“

ŽS u Koprivnici, Gž.2119/08-2 od 29. prosinca 2008. godine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nalyada je napisao:

Dobro, onda mi objasnite zašto se u slijedećem rješenju Županisjkog suda u Koprivnici, koji sam našla na netu, spominje Upravni zakon a radi se o rješavanje žalbe na rješenje o Ovršnom postupku?????

Rješenje Županijkog suda glasi ovako;

„Ispitujući pobijano rješenje u odnosu na istaknuti žalbeni razlog iz čl. 46. st. 2. t. 5. OZ-a, ovaj drugostupanjski sud je utvrdio da je prijedlog za ovrhu u ovom predmetu podnesen 10. lipnja 2008.g., a da je ovršna isprava postala izvršna s danom 29. lipnja 2001.g., te da je protekao zakonski rok iz čl. 270. st. 7. Zakona o općem upravnom postupku prema kojem se ovrha može tražiti u roku od 5 godina od dana od kada je rješenje na temelju kojeg se traži ovrha postalo izvršno.“

ŽS u Koprivnici, Gž.2119/08-2 od 29. prosinca 2008. godine

 

 

Poštovana Nalayda,

 

Upravni postupak je skup pravnih pravila po kojima postupaju tijela državne uprave i pravne osobe s javnim ovlastima kada rješavaju o pravima i obvezama i pravnim interesima građana, i drugih subjekata u pojedinim upravnim stvarima. Upravni postupak je jedinstven, iako se mogu razlikovati opći upravni postupak i posebni upravni postupci koji su uređeni posebnim zakonima (carinski, porezni itd,).

Nadam se da Vam je sada jasno šta je upravni postupak i da ne dajete ljudima krive informacije vezano za zastarne rokove u ovršnim postupcima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A po čemu to znate , kada se psominje ."čl. 46. st. 2. t. 5. OZ-a,?"

 

Žao mi je št nema više te web stranice....Ali, ne riješavaju li se upravni sporovi na upravnom sudu???

I na koji rok se odnosi čl 46. OZ 5. ako je protekao rok u kojemu se po zakonu može tražiti ovrha,???

 

I nije li novi Ovršni zakon odgođen do 7. mj??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani fakinčina, pitala sam konkretne činjenice, no ako ne znate teoriju uklopiti u praktičnu primjenu, recite. Budući da sam taj slučaj uspješno primijenila u svojoj žalbi na ovršno rješenje, ne dajem nikakve savjete, samo želim da i drugi iskoriste svaku mogućnost obrane. Ni na jedno pitanje mi niste odgovorili konkretnim odgovorom jer do teorije svi dolazimo a ja jednostavno ne mogu prihvatiti gotova rješenja bez objašnjenja puta koji vodi do tog rješenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nalyada je napisao:

Poštovani fakinčina, pitala sam konkretne činjenice, no ako ne znate teoriju uklopiti u praktičnu primjenu, recite. Budući da sam taj slučaj uspješno primijenila u svojoj žalbi na ovršno rješenje, ne dajem nikakve savjete, samo želim da i drugi iskoriste svaku mogućnost obrane. Ni na jedno pitanje mi niste odgovorili konkretnim odgovorom jer do teorije svi dolazimo a ja jednostavno ne mogu prihvatiti gotova rješenja bez objašnjenja puta koji vodi do tog rješenja.

 

 

Poštovana,

Sve što je bilo bitno za ovaj slučaj sam napisao i tu je sve jasno.

U žalbi se možete pozvati na sve i napisati svašta i takvu poslati je na sud što ne znači da će žalba biti i uvažena.

Mobilni operateri ne mogu pokrenuti ovrhu u upravnom postupku več na temelju vjerodostojne isprave i ovršne isprave. OVRHU U UPRAVNOM POSTUPKU mogu pokrenuti samo tijela državne uprave. I u tome je razlika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa zar niste shvatili da sam ja to napravila u mom slučaju ovrhe zbog duga vipu!?. Kopirala sam rješenje navedenog Županijskog suda u ukolopila ga u svojoj žalbi na ovrhu. Uspješno!

Svaki puta kada ljudima sugeriram isti potez vi me poklapate bez konstruktivnog objašnjenja da se zaista radi o upravnom sporu, jer to rješenje i nisam našla pod upravnim sporovima nego u gomili rješenja o ovršnim postupcima...Nažalost, nema više web stranice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nalyada je napisao:

Pa zar niste shvatili da sam ja to napravila u mom slučaju ovrhe zbog duga vipu!?. Kopirala sam rješenje navedenog Županijskog suda u ukolopila ga u svojoj žalbi na ovrhu. Uspješno!

Svaki puta kada ljudima sugeriram isti potez vi me poklapate bez konstruktivnog objašnjenja da se zaista radi o upravnom sporu, jer to rješenje i nisam našla pod upravnim sporovima nego u gomili rješenja o ovršnim postupcima...Nažalost, nema više web stranice.

 

Neznam šta bih više uopče rekao na Vaše tvrdnje da se radi o upravnom sporu...

I sud je Vaše tvrdnje u žablbi prihvatio da se radi o upravnom postupku i preinačio presudu u Vašu korist?

Postavite kopiju te presude ovdje!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija