Jump to content

ovrha


antonija747

Preporučene objave

antonija747 je napisao:

bok,

zanima me da li je istina da, ukoliko je jedan član familije u dugovima, prijeti mu ovrha, tužbe itd, da postoji mogućnost naplate tih dugova preko računa drugog člana familije? npr. oca, ili sestre/brata, budući da nema nikakve imovine na svoje ime? nadam se da je pitanje jasno..

unaprijed puno hvala

 

 

 

Ovrhovoditelj se može naplatiti od osobe protiv koje vodi ovršni postupak (dužnika) tj. ima pravomočnu presudu ili ovršnu ispravu, a ne od roditelja, brače ili sestara. Evenutalno ako se ovrhovoditelj ne bi namirio iz novčanih sredstava ovršenika može tražiti promjenu sredstva ovrhe na pokretnine te ukoliko ovršenik živi na zajedničkoj adresi sa roditeljima i bračom bi se mogle plijeniti pokretnine ukoliko ostali ukućani ne bi mogli dokazati da su u njihovom vlasništvu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala puno.. a kakav je postupak dalje, budući da u kući (svi su prijavljeni na istu adresu) nema vrijednosti, tj.ne znam kako bi se ti dugovi mogli podmiriti sa, npr starim ormarom? krivac je izvan zemlje trenutno. nitko ne plaća račune, a kamate se gomilaju. zaboravila sam spomenuti da krivac ima punomoć na jednom računu, da li bez obzira na to nema diranja u tuđi novac ili...? radi se o nedozvoljenom minusu u toj banci koji raste, i o kartičnom poslovanju..

kakvu kaznu očekivati, da li postoji mogućnost da se izbjegne plaćanje? mislim, možda zastara postoji za ovakve stvari..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

antonija747 je napisao:

hvala puno.. a kakav je postupak dalje, budući da u kući (svi su prijavljeni na istu adresu) nema vrijednosti, tj.ne znam kako bi se ti dugovi mogli podmiriti sa, npr starim ormarom? krivac je izvan zemlje trenutno. nitko ne plaća račune, a kamate se gomilaju. zaboravila sam spomenuti da krivac ima punomoć na jednom računu, da li bez obzira na to nema diranja u tuđi novac ili...? radi se o nedozvoljenom minusu u toj banci koji raste, i o kartičnom poslovanju..

kakvu kaznu očekivati, da li postoji mogućnost da se izbjegne plaćanje? mislim, možda zastara postoji za ovakve stvari..

 

 

Nemate razloga za brigu jer ovrhovoditelja zanimaju vrijednosti iz kojih bi se mogao naplatiti a kako ste Vi naveli takvih pokretnina nema. Mogu se ovršiti npr. televizor, perilica posuđa i sl. a ostale stvari koje su potrebne za svakodnevni život ne. Ukoliko Vam na vrata pokuca sudski ovršitelj izjavite da on več duže vrijeme ne živi na toj adresi i da nemam nikakvih njegovih stvari. Ukoliko bi ovršitelj i popisao neku pokretninu ovrhovoditelj uglavnom odustaje od zapljene i prodaje iste jer mu to dodatno stvara trošak. Ukoliko je netko dužnik a istovremeno i opunomočenik na tuđem računu to nema veze jer se ovrhovoditelj može naplačivati samo sa računa ovršenika.

Zastara naplate je 10 godina od pravomočnosti rješenja, ali svaka promjena sredstva ovrhe taj rok produžuje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

galatea7 je napisao:

ima li možda tko iskustva s ovrhom studentskog servisa?

naime, ss je pokrenuo tužbu protiv mog poslodavca zbog neisplate...to je bilo prije skoro 2 mjeseca pa me zanima koliko dugo bi taj postupak mogao otprilike trajati?

 

 

Ukoliko je Vaš poslodovac uložio prigovor na rješenje o ovrsi te ukoliko uloži žalbu na presudu može potrajati dosta dugo cca 2 godine, a ukoliko je nadležan trgovački sud i duže.

No ukoliko poslodavac nije uložio prigovor več bi se studentsjki servis trebao naplatiti sa žiro račun poslodavca ukoliko isti nije blokiran.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija