Jump to content

kad me otac naziva nespposobnom???


TZZAI

Preporučene objave

glupa situacija

živim s tatom, mama je umrla

ja sam gluha osoba.

tata me naziva nesposobnom za život.

 

u redu, ne mogu samostalno živjeti ali sam osoba i imam puno pravo na ravnopravan život.

 

sad, mom tati smeta što imam dečka, vrši sve pritiske na mene, prijeti da će me dati u dom - a ja imam 30g!

 

tata mi je i ne želim ga prijaviti jer znam da me voli. obitelj smo.

 

zanima me samo mogu li tražiti potvrdu ili rješenje o tome da sam ja sposobna za bračni život i da imam potpuno pravo sama odlučiti udati se ili ne, i za koga. i od koga to mogu tražiti da mi napiše?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni nije oduzeta radna sposobnost i što se prihoda tiče ja primam osobnu invalidninu jer sam 100% invalid,

a usto sam objavila i zbirku poezije

a to što ne mogu sve samostalno, brak je ZAJEDNICA muškarca i žene, i ako mogu živjeti sa tatom mogu i sa mužem

 

pošto se ne želim svađati sa tatom željela bi imati pismeno rješenje i zanima me tko to izdaje, doktorica, centar ili sud?

 

hvala

 

bovu je napisao:

ako je osoba gluh neće joj biti oduzeta poslovna sposobnost.

gluhe osobe mogu samostalno živiti i mogu stupati u brak.

gluha osoba je invalid ali zbog invalidnosti možda i treba pomoć ali negubi poslovnu sposobnost.

 

otac bi mogao imati velikih problema zbog obiteljskog nasilja nad invalidnom osobom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne radim.

Prošlo proljeće sam imala jako tešku operaciju glave i još sam na oporavku.

 

nije tata zloban, samo me neda od sebe

kad jedino ima još mene,

kao da bi ga ja udajom napustila, pa brinula bi skupa s mužem i djecom o njemu!

 

novi problem tek dolazi, on mog dečka ne može smisliti i ne želi ga ni vidjeti u kući, a još ni ne zna da smo zajedno.

mene sve to jako pogađa jer mi je tata sve, ali već 15g bježim od ovog dečka i evo do kuda sam stigla, potrošila pola života na biti nesretna meispunjena i usamljena.

 

cathy je napisao:

ja bih više rekla da tat pruž aklasičan otpor oca kad treba pustitit/predati kćer drugom

s ti da je možda zbog tvoje poteškoće puno više skrbio o tebi pa je ivezaniji

 

ili ako smo zločesti možda ima neke povlastice koje s tvojim odlaskom gubi

radiš li negdje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Mislim da se ovdje radi o klasićnom strahu gubitka djeteta i njegovoj budućnosti.Nemali broj roditelja se na ovaj način ponaša i kod sasvim (oprosti)zdrave djece.No,kod tvojega oca možda postoji i onaj egoistični razlog:što će biti samnom ako ona ode svojim putem.Moj je otac npr.bio "ljubomoran" što je bilo bolesno i morala sam pobjeći kad sam se udavala.Bilo kako bilo imam prijedlog:budući da imaš dovoljno godina da konačno osnuješ i svoju obitelj(gluhoća je samo hendikep)ne i prepreka za normalan život,dogovori se sa dečkom da posjeti tvojeg oca i da zajedno probate o svemu porazgovarati(tako ćeš testirati i dečka,misli li ozbiljno).Kada se nađu dva muškarca u položaju rivalstva,možda pobjedi inteligencija.Ako to ne uspije,savjetujem ti da slijediš svoje srce i pobjegneš ako je veza ozbiljna,vjeruj otac će ti ubrzo dozvoliti da dođeš i po svoje stvari,jer te neće željeti zauvijek izgubiti.Želim ti puno sreće<3

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav TZZAI,

 

ne mogu se staviti u tvoju situaciju, ali vjerujem kako nije nimalo lako i kako se radi o velikoj odluci i problemu.

 

Moje je mišljenje da bi (ukoliko već ne želiš ići pravnim sankcijama - što razumijem i djelom podržavam), trebala razmisliti i čvrsto odlučiti (ma koliko to teško bilo, jer ipak sve je samo na tebi). Koja će to biti odluka, to ćeš najbolje znati sama, ali opet mislim kako bi odluka (ma kakva bila) trebala biti korektna i prema tati. Odnosno upravo ono što Anadrog kaže, uključiti oca u cijelu priču, pristojno popričati i sve objasniti.

Ako on to i ne prihvati mislim da će vremenom sve sjesti na svoje mjesto, pogotovo kada će vidjeti da nije ostavljen sam i da ga posjecujete na redovnoj bazi.

 

Što se tiče držanja pod lokotom - to je nedopustivo bilo da se radilo o ocu, majci, partneru ili bilo komu drugome i to nikako ne treba trpiti (ovo nije savijet već moje mišljenje) i neka ti to bude onaj faktor koji će te natjerati na razmišljanje i uliti dozu odlučnosti da si sama pokreneš stvari na bolje i središ cijelu situaciju.

 

Znači, smireno, odlučno, odgovorno i obzirno i sve će sjesti na svoje mjesto! :) Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

završilo ovako....

 

nakon 5 dana torture zastrašivanja s policijom socijalom i domom, odlušio tata hitno u grad da me prijavi.

opet lokot na vrata.

pošto ne čujem zamolila sam preko fb da mi nazovu hitnu - mislila sam budu oni vidjeli lokot i preuzeli stvar.

ali susjeda mi je nazvala i sestričnu koja je preskočila plot

 

došla hitna, nikom ništa, moja sestrična me proglasila ludom.

 

došao tata. poslije se rasplakao. kaže da su ga svi nagovarali da me da u dom jer sam ja nesposobna, a doktorica je rekla da je dom za lude a da ja to nisam.

 

i još je tata vidio da me sestrična nazvala ludom i rekla da ja ne mogu imati dečka jer kako može netko voljeti nekog poput mene....

 

ugl. tata je plakao iduća 4 dana, molio me da mu oprostim, prihvatio moju vezu i predložio da živimo na katu kuće

a draga sestrična će imati velikog kvara sa svakim autom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto draga,neke stvari su se posložile samo zato što si ti bila odlučna.

Nedaj se zaplašiti od strane sestrične(njena ljubomora ima i neke planove),kada nekoga proglase ludim(a to mogu samo stručni liječnički timovi)tada se ide u psihijatrijsku ustanovu a ne u dom.Domovi imaju svoje određene funkcije i mislim da tvoja liječnica najbolje zna kako stvari stoje.

Sada je bitno da što mirnije vladaš situacijom,naravno to savjetujem i tvojem dečku,jer po tvome pisanju mislim da je ocu potrebna stručna pomoć a ne tebi.Njegovih će ispada još biti,ali budi hladne glave i organiziraj život na katu što više možeš neovisno o ocu.Njemu pokaži da nije prepušten sam sebi,i dalje se pobrini oko hrane i pranja i čišćenja ali ne pristaj na zajedničko domaćinstvo.

I još ti predlažem jednu stvar.Pokušaj nagovoriti oca da napšravite Sudsku nagodbu o korištenju prostorija na katu kako ne bi danas-sutra došlo do nemilih situacijama u kojima te otac može izbaciti iz kuće(naravno razloga može pronači stotinu).Naravno ovo ti govorim ako kuća glasi samo na oca,ako imaš zakonski dio i ti smatraj ovaj savjet nepotrebnim.Želim ti puno sreće u tvojoj novoj zajednici i mir tvojem ocu. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koliko je prošlo, jel bar 2 dana od mog mira???

 

prije 6 dana je tata predložio život na katu, plakao je 3 dana i ok, mislila sam stvarno mu je žao i prihvaća situaciju, pitala sam ga mogu li kod dečka na koji sat, rekao je da mogu i još su 3-4 večeri tata i dečko razmjenjivali poruke i šale preko mene putem sms poruka.

 

jučer ujutro pitam susjedu može li me voziti dečku, susjeda pita tatu, tata kaže ne.

uzeo mi je token, ok njegov je, ali na nj računu imam 500kn svojih - uplate od stvari koje prodajem, objavila sam i zbirku poezije - ugl tata rekao ne, ako sam sposobna da imam dečka neka onda sama i odem k njemu. 18km pješice???? ok, možda ga i poslušam.

 

ideja o životu na katu ne dolazi u obzir. trenutno šutim 20 sati. tata u pon ide u grad i napisat ću mu da izvadi novac, e da, sionoč mi je napisao da sam odsad dužna davati 600kn u kuću, a što je sa onih 6g kad su njegova žena i on uzimali moju cjelokupnu invalidninu iako je pisalo meni na ruke???? ok, prošle g. sam kupila novi hladnjak i svaki mjesec plaćam telefon kojeg ne koristim. nego, u pon ću reći tati da mi izvadi novac sa računa. ako neće htjeti, čeka ga razgovor sa socijalnom djelatnicom.

 

a ja ću po kratkom postupku promjeniti kućnu adresu. prošle g sam jedva ostala živa nakon operacije glave i moje zdravlje nije za gnjavažu s ovakvim uzrujavanjima. zanima me samo, 99,99% stvari iz svoje sobe sam kupila svojim novcem ili sam dobila na poklon, ne od tate, također sam i računalo sama kupila. zanima me postupak kod preseljenja? može li tata zabraniti da uzmem te svoje stvari? što ako ih uništi dok me nema?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija