Jump to content

ovrha-hitnooooo- molim pomoć :(


AntonijaTonka

Preporučene objave

Molim ako mi netko može dati savjet jer lagnano šizim...E ovako, momku mi je došla ovrha od osiguravajuće kuće na iznos od 25 000 kn (zajedno s pripadajućim kamatama) i sad oni nabrajuju tekući po računu 23 000 kn sa kamatama 15% blabla...u razdoblju od 2006-2009. OK, jel onda tih 25 000kn konačan iznos ili na to još idu kamate i to od 2006 do sada?! E onda ponovno, njemu nikad nije došlo pismo sa suda u kojem govore da mora platit taj iznos(koje je logički tribalo doć 2009.)a sud je na osnovu njega donio odluku o ovrhi?! Jel on može iako osporit ovu ovrhu,mislim umanjit bar za kamate od 2009. do sada?!

Hvala za svaki odgovor :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Zatezna kamata se zaračunava sve do namirenja cijelokupnog duga tako da nažalost to što su vam dostavili nije sve.

Ovrhu teško da ćete osporiti,možete odugovlačiti ali to Vam samo povećava troškove.Moj Vam je savjet odite u tu osiguravateljsku kuću i razgovarajte sa ovlaštenim djelatnikom,objasnite nastali problem ,naglasite da ne bježite od plaćanja duga i da ste svjesni nastalog potraživanja .

Recite da ste voljni sklopiti SPORAZUM O NAMIRENJU stime da vam oni OTPIŠU ZATEZNE KAMATE.(savjet iz vlastitog iskustva) :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rješenje za ovrhu može doći samo od javnog bilježnika (ranije od suda)

prijedlog za ovrhu (koji dolazi uz rješenje za ovrhu )može postaviti i osiguravajuća kuća ili neko ko ima pravni interes

u prijedlogu za ovrhu naveden je iznos dugovanja i vrijeme nastanka dugovanja.

 

žalbom možete ospravati ovrhu u cijelostu zbog zastare potraživanja duga ili iz drugih razloga .

žalba se šalje javnom bilježniku koji je i poslao rješenje o ovrsi ,u roku od 8 dana od primitka rješenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija