Jump to content

molim savjet


lilly70

Preporučene objave

Molim Vas hitan odgovor u vezi moga problema,

za desetak dana bit ce ostavinska rasprava nakon smrti moga oca.Moji roditelji su zajednicki stekli kucu i glasila je pola-pola na oboje.Majka je umrla prije par godina i tu ostavinsku smo rijesili tako sto je pok.otac svij dio od majcinog djela prihvatio a nas 3sestre smo se odrekle svoga djela u korist 4sestre(nas je 4 kcerke),od tada su nam se odnosi a i putevi razisli i ja ne zelim imati nikakve veze sa mojim sestrama,ali isto tako znam da bi oceva zelja bila da prihvatim svoj dio jer sam ja bila njegova mezimica.Sigurna sam da otac za zivota nije ostavio nikakvu oporuku.Moje pitanje glasi:Ako se ja prihvatim mog zakonskog djela da li mogu traziti od ostalih nasljednika da se meni moj dio isplati u novcu?Ako ta mogucnost postoji sta sve moram uraditi da bi do toga postupka doslo?Ako ta mogucnost ne postoji da li mogu svoj dio darovati nekom udruzenju za nezbrinutu djecu ili crkvi i kakve su mogucnosti tih ustanova da prava na darovani dio ostvare?Posto zivim u inostranstvu nisam u mogucnosti stici na datum rasprave pa me isto tako zanima da li istu raspravu mogu odgoditi ili pismeno to rijesiti?Molim vas da mi sto prije odgovorite i prihvacam sve i jedan savjet samo ne onaj u kojem mi se savjetuje da svoj dio poklonim sestrama!

Unaprijed hvala

lilly70

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na ostavinskoj raspravi prihvati svoj dio i ako se one 2 sestre ponovo odreknu u korist one posljednje onda s njome idi na dogovor da te ona isplati jer ona nasljeđuje sve tada, ako i druge sestre prihvate svoje dijelove opet sve možete tražiti od te posljednje da vas isplati jer je većinski vlasnik. ako ona to nemože može bilo koja od vas ako je u mogućnosti isplatiti sve preostale sestre i postati vlasnica. bilo tko da bude taj koji mora isplatiti bilo koga(ovdje mislim na tebe) možeš ići s njime na dogovor(znači sjednete i dogovorite se oko iznosa), a ako nemožete onda može putem suda i sudske procjene vrijednosti imovine, a u krajnjem slučaju da se ide i na prodaju te ostavštine te tada svatko dobiva onoliki dio koliki mu je udio u toj imovini.. nadam se da sam ti koliko toliko pojasnio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno na savjetu i mislim da cu tako i postupiti!Bit ce to borba koja ce me kostati zivaca jer sa nikakvim dogovorom necu uspjeti ali nadam se putem zakona bit ce pravda zadovoljena.Nije u pitanju novac on mi netreba a i u toj kuci nikada vise ne zelim zivjeti,jednostavno zelim pravdu jer nikada zlo nije pobjedilo dobro pa se nadam da nece ni ovaj puta.Hvala jos jednom!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija