Jump to content

što dobivam razvodom od imovine?


anadrog

Preporučene objave

Molim nekoga da mi odgovori,ali hitno!

Suprug i ja smo u braku osam godina,nezaposlen je, bez prihoda,pomaže oko domaćinstva i poljoprivrede.U brak je unio svoju imovinu koja se sastoji od obiteljske kuće,okućnice,građ.i poljop.zemljišta i traktora.

Ja redovno primam mirovinu po pokojnom suprugu, te ostvarujem lijepi mjesećni prihod od brige i njege starih bolesnih osoba/u njegovoj kući,naravno/.Sve ove godine sam financijski brinula o njemu,plačala račune,dizala kredite za opremu domaćinstva,kupnju mehanizacije za obavlj,poljioprivrede,financirala sjetve,kupovala svinje....jednom riječju,uvećala vrijednost zatećene imovine prije sklapanja braka.

Iako suprug nije financijski pridonosio u domaćinstvo,zanima me koja su moja prava,sada prilikom razvoda braka.Ima li on pravo na polovicu zajedničke braćne stećevine, iako nije financijski ulagao,i imam li ja ikakva prava u kući,budući ona glasi na njega?Mora li mi osigurati nužni smještaj?Jako mi je bitan ovaj odgovor,jer nemam kamo,svu svoju imovinu poslije smrti prvog supruga darovala sam djeci,a ovdje sam ulagala.Hvala na odgovoru neke dobre duše.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

?

primaš obiteljsku mirovinu poslije pokojnog supruga (prvi)

ponovo se udala i nastavila primati obiteljsku mirovinu ?

kako možeš primati obiteljsku mirovinu

ponovo se udati i nastaviti primati obiteljsku mirovinu (po smrti prvog muža).

 

udovice poginulih hrvatskih branitelja gube pravo na obiteljsku mirovinu ako se udaju ili ako žive u vanbračnoj vezi.

mislim da isto vrijedi i za druge udovice.

potraži savjet u nadležnom HZMO

postoji mogučnost da vratiš primljenu ,od sklapanja novog braka ,uvečano za zakonske zatezne kamate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani/a Bovu!Nadam se da će Vam odgovarati da ostanemo na Vi,zbog ugodnije komunikacije.

Žao mi je što mi niste mogli odgovoritu na postavljeno pitanje.Vaš se tekst odnosi na upozorenje.

Nisam udovica poginulog branitelja,ali bih Vas zamolila da pročitate novi zakon o porodičnim mirovinama pa ćete tamo vidjeti kada udivica ne gubi pravo na por,mirovinu kod sklapanja drugogh braka.

Stoga Vas molim ako znate odgovor na moje glavno pitanje,ako ne, zamolit ću nekoga tko zna.Vama zahvaljujem na trudu.Ugodno veće želim iz snježnog zagorja. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija