Jump to content

otvaranje podruznice


nasljednik88

Preporučene objave

Molim vas za savijet u otvaranju podruznice strane firme ili d.O.o sa imenom te iste firme iz inozemstva. ???

 

 

Moj prijatelj vodi web firmu u Njemackoj i ima je namjeru predat na vodjenje meni jer sama ideja orjentirana na Hrv. trziste. Sad ja gledano kao partner imam problem shvatit kako registrirat taj posao...dali kao odvojen d.O.o u kojem on ima udio ili kao podruznicu u kojoj ja imam udio???

 

 

Molio bih vas savjet....on jednostavno zeli imat svoj postotak i maknut se tj orjentirat se na svoj primarni posao, znaci zanima ga opcija sa sto manje obaveza i papirologije.

 

 

Lp

 

Marko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je ta firma njemački poslovni subjekt i želite nastaviti rad preko te iste firme, onda mora vas osobno uvesti u vlasništvo tog poslovnog subjekta - sukladno njemačkim propisima.

Druga opcija je otvoriti podružnicu te firme u RH - sukladno našim propisima. Vlasnik podružnice je ta njemačka firma - dakle vas osbno tu ne bi bilo.

Treća je opcija da vi i vaš prijatelj iz njemačke otvorite u RH poduzeće zajedno - kao suvlasnici u jednakim ili nejednakim dijelovima i to je onda hrvatski poslovni subjekt sa mješovitim vlasništovom i osnivači imaju udjele u dobiti sukladno svojim ulozima. http://www.makora.hr/kako-otvoriti-poduzece-u-hrvatskoj/

 

Sretno! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem se na odgovoru....najprakticnije je otvorit novo drustvo i podjelit udjel u Hrv.

 

Kako se radi o web projektu i server je inozemni vjerujem da ce se to morat promijenit i premijestit na Hrv.

 

 

Nadovezano uz ovo dali je moguce da ime drustva bude drugacije od imena web projekta....mislim jer ime web projekta je strano ali je vec osnovano kao brend pa ga ne planiramo mijenjat a sada kao osnivanje drustva sta ce vodit taj projekt mislim da bi bilo prakticnije imat neko drugo ime...

 

 

 

Vase misljenje??

 

 

Lp,

 

Marko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija