Jump to content

preorao mi usjev


moco

Preporučene objave

Novi vlasnik ( nisam znao da je došlo do promjene vlasništva poljopr. čestice prije tri tjedna) bez upozorenja preorao mi je usjev! Što mi je činiti?

Inače do promjene vlasništva je došlo na jako čudan način: prije 35 god. otac je kupio česticu i uknjižio se samo u katastru :-) a ja je obrađujem već 30 god. I onda otac umire prije 8g.( živio je samnom u kućanstvu), a ja ne sređujem za tu česticu ništa jer "cijelo selo zna da je moja" :-) I sada jedan od moje braće (ne pričamo)pronalazi unuka vlasnika (onog od prije 35 god koji je još uvijek u gruntovnici vlasnik) i oni naprave ostavinsku i kupoprodajni ugovor i tako se moj brat uknjiži kao vlasnik i poore mi sve.Smije li se usjev preorati samo tako? I kako da riješim to sve, možda dosijelošću!? I naravno, naknada štete?

hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Nakon smrti tvoga oca bilo je potrebno pokrenuti ostavinsku raspravu da se imovina pokojnoga razdjeli prema oporuci. Ako do oporuke nije došlo ostavština se dijeli na jednake djelove , gdje sinovi , supruga i kćeri , znači prvo koljeno imovinu dijele srazmjerno. Kako pretpostavljam do toga nije došlo i Ti i Tvoj brat dijelite na jednake djelove.

U svakom slučaju nije mogao prodati ništa bez Tvoje suglasnosti.

Moj savjet: digni kredit pa ga tuži:)

Ajde sretno:) :-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija