Jump to content

Razrijesenje direktora - problem


Bipo

Preporučene objave

Imam sljedeci problem.

 

*** d.O.o. je u vlasništvu jednog bivseg kolege sa 34% udjela i mene sa 66% udjela. Ja sam jedini imenovan kao direktor i jedina osoba koja zastupa navedenu firmu pojedinacno i samostalno. U vrijeme osnivanja navedene firme "***" obojica smo radili u drugim firmama, ali sam nedavno ostao bez posla.

 

Kako sam nezaposlen, a u suskom registru sam imenovan direktorom u navedenoj firmi ***, predpostavljam da postoji rizik da mi mirovinsko i zdravstveno pokucaju na vrata. Firma je aktivna u sudskom registru, ali od 2009. nema nikakve prihode i jedini rashod je placanje odrzavanja racuna banci. Kolega i ja smo dogovorili donjeti odluku o razriješenju mene kao direktora i imenovanju njega koji jos uvijek ima posao.

 

Problem je sto on, suvlasnik, odugovlaci sa preuzimanjem direktorske pozicije vec neko vrijeme (radi se o mjesecima).

 

Zanima me sljedece:

- Koje su moje opcije, a da me minimalno kostaju jer nemam bas novaca?

- Da li zatvaranje ili nesto slicno moze okinuti nekakvu kontrolu u nasem drzavnom aparatu i da bas u tom trenutku me provjere te ispostave globu?

- Ako ipak uspijem prebaciti direktorsku poziciju na njega u narednim danima, da li mozda mirovinsko/zdravsteno/tko vec tipicno rade retroaktivne analize obaveza ili sam onda recimo siguran?

 

Zahvaljujem,

B

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija