Jump to content

sudar u raskrižju


brancinn

Preporučene objave

Molim za pravni savjet i komentar.

Doživo sam prometnu nesreću u raskrižju označeno semaforima sa matrijalnom štetom s obje strane uz to druga osoba je doživjela lakšu tjelesnu ozljedu glave, malu posjekotinu. Ja i druga osoba smo rekli policiji da smo prošli na zeleno, samo što sam ja rekao policiji da sam letimično pogledao jer sam bio sav u šoku dok je druga osoba bila malo u svom iskazu iako ja sam uvjeran da sam prošao kroz zeleno. Policija je sastavila zapisnik i podnjela optužni prijedlog samo protiv mene. U zapisnku nisu navedeni svjedoci niti na tom raskrižju postoji kamera. Ja sam inače bio na glavnoj cesti i svojim prednjim krajem sam udario u zadnji lijevi kotač druge osobe koja mi je dolazila s desna. Ja sam kočio druga osoba nije vido sam je u zadnji tren.

Što mogu očekivati na sudu??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nevažno je što ste bili na cesti s pravom prednosti prolaska ako su semafori normalno redili.

 

Pošto se smatrate oštećenim u tom postupku imate zakonsku ovlast podnijeti optužni prijedlog protiv vozača drugog vozila, nešto kao privatna tužba u prekršajnom postupku, i zamoliti sud da spoji ta dva postupka.

 

Obavezno napravite procjenu štete kod osiguravatelja drugog vozila.

 

Preporučam vam da angažirate spretnog odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija