Jump to content

Zaštita prava na suđenje u razumnom roku


Mak

Preporučene objave

Radni spor traje već preko 20 godina.

Presude tijekom vremena uglavnom su u moju korist.

Protivna strana - bivši poslodavac, uvijek na sva Rješenja piše žalbe, te tada predmet miruje po 2 do 3 godine, to jest sa Općinskiog suda ide na Županijski, vraća se ponovno na Općinski i tako redom godinama u nedogled!

 

To traje od 1991. godine, a sada je opet nakon Rješenja u moju korist predmet ponovno u žalbenom postupku na Županijskom sudu od prije cca 2 mjeseca.

 

Izgubio sam živce, strpljenje i povjerenje u sudstvo, jer na ovakov način to još može trajati 10 i više godina!

 

Unuci mi sada imaju toliko godina, koliko su imala tada moja djeca kada je počelo sudovanje :tuzan

 

Troškovi sudovanja i plačanja odvjetnika kroz to vrijeme su toliko visoki da ih kao umirovljenik sada više ne mogu podmirivati!

 

Podnio bi zahtjev za zaštitu prava na sudjenje u razumnom roku.

Molio bi da me savjetujete, kome se u ovom mom slučaju isti upućuje?

 

Zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

višem sudu.

ako je predmet na Općinskom sudu

zahtjev se upućujeŽupanijskom sudu.

ako je predmet na Županijskom sudu

zahtjev se upućuje Vrhovnom sudu

 

to bi odvjetnik morao znati

ali njemu odgovara da se postupak oteže

jadnik školuje sina

kad njegov sin postane odvjetnik

možda se slučaj rješi.

 

možda je vrijeme da mijenjaš odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma pustite odvjetnika, taj zahtjev bez problema možete sastaviti i poslati sami bez plaćanja njemu i bez dodatnih troškova. Primjer možete pronaći i ovdje na forumu, a ako ne, ja ću Vam ga poslati. Moj spor je u vrijeme podnošenja zahtjeva trajao oko 12 god. i dobila sam negdje blizu 9 000 kn odštete. Činjenica je da to ni blizu ne pokriva sve izdatke koji nastanu tijekom dugogodišnjeg vođenja parnice, ali je Vaše pravo i barem neka satisfakcija. Meni su određeni iznos smanjili za polovicu jer je sud smatrao kako se tokom parnice nisam dovoljno trudila da potaknem sud na brže djelovanje, da je dio krivice za duljinu postupka i na meni... :smijeh: mislim, osim slanja požurnica i osobnih razgovora sa sucima ne znam što sam više trebala raditi. :misli: međutim i na određeni iznos odštete imate pravo žalbe ako smatrate da je neutemeljeno smanjen. Sastavite to i šaljite što prije :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Štovani bovu, štovana yanni.

 

Zahvaljujem na razumjevanju mog problema i savjetima koje ste mi uputuili!

 

Yanni,

Vas bi lijepo molio da mi pošljete primjer sastava "zahtjeva..." , na čemu Vam se zahvaljujem. Dozvolite mi putanje: od podnošenja zahtjeva do realizacije da li je to dugo trajalo, odnosno u Vašem slučaju, u kojem roku je to riješeno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahtjev Vam šaljem na privatnu poštu sa malim pojašnjenjima! Od podnošenja zahtjeva do donošenja rješenja o njegovoj osnovanosti od strane Župan. suda prošlo je 2 godine- dakle tu je najviše stajalo. Nakon pravomoćnosti rješenja ( jer je dozvoljena žalba ) a morate i otići na sud da Vam udare žig, zahtjev za isplatu šaljete Ministarstvu financija. U rješenju je navedeno da se naknada mora isplatiti u roku 3 mj. što sam navela i u zahtjevu- i doista su mi isplatili u tom roku! Naravno i uz malo telefonsko požurivanje al su bili doista susretljivi :-) Dakle najviše je rastezao Županijski jer je on morao napraviti detaljan uvid u cijeli spis pa u rješenju dobijete i obrazloženje uz detaljan tok Vašeg spora. Osim toga, imate pravo i podnijeti tužbu EU sudu nakon okonačanja postupka i iscrpljenja svih pravnih lijekova- o tome se detaljno raspitajte a ima i dosta informacija na netu. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Zahvaljujem na odgovorima...

Ipak me interesira nešto...Čuo sam da ostvarivanje po tom zahtjevu kod višeg suda od onog na kojem je predmet sada dugo traje, a da je nadoknada koja se dobije "za godinu čekanja tj.nerješavanja predmeta u razumnom roku" sada jako mala, čak ispod nekih 500 kn. po godini?

Može li mi netko reči da li je to tako?

Zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Već sam navela kakva je bila situacija kod mene- ne znam da li se nešto promijenilo! :neznam: Zahtjev sam podnijela 2007.god., naknadu dobila 2 god.kasnije, a sam sud.postupak je završen tek ove godine. Mislim da sam čula info da je najveći iznos koji se može dobiti oko 20 000 kn, ali se gleda masa stvari i sud naravno nalazi razne izlike da tu naknadu što više smanji. Ali ako su i smanjili naknadu ( tu ništa ne možete napraviti ) svaka lova super dođe! Ipak se ovdje radi o naknadi za dugotrajnost postupka, da se to ne brka sa nekom drugom naknadom štete koju bi eventualno mogli tražiti privat.tužbom ( jer ne znam o čemu je točno riječ u vašem sporu ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...
Zahtjev Vam šaljem na privatnu poštu sa malim pojašnjenjima! Od podnošenja zahtjeva do donošenja rješenja o njegovoj osnovanosti od strane Župan. suda prošlo je 2 godine- dakle tu je najviše stajalo. Nakon pravomoćnosti rješenja ( jer je dozvoljena žalba ) a morate i otići na sud da Vam udare žig, zahtjev za isplatu šaljete Ministarstvu financija. U rješenju je navedeno da se naknada mora isplatiti u roku 3 mj. što sam navela i u zahtjevu- i doista su mi isplatili u tom roku! Naravno i uz malo telefonsko požurivanje al su bili doista susretljivi :-) Dakle najviše je rastezao Županijski jer je on morao napraviti detaljan uvid u cijeli spis pa u rješenju dobijete i obrazloženje uz detaljan tok Vašeg spora. Osim toga, imate pravo i podnijeti tužbu EU sudu nakon okonačanja postupka i iscrpljenja svih pravnih lijekova- o tome se detaljno raspitajte a ima i dosta informacija na netu. :palac:

 

Dobar dan,

molila bih Vas da mi pomognete, trebam napisati Zahtjev za zaštitu prava na suđenje u razumnom roku.

Upravo sam izgubljena u pretraživanju net-a, i pokušavam sastaviti istu.

Naime, ja sam jedna od 2776 osoba koje je u tijeku 2011. Vip ovršio.Naravno da sam to saznala prošli tjedan, tj, u četvrak pretprošli tjedan su mi blokirali sve račune, i izjednačena sam sa svim kriminalcima. A u utorak prošli tjedan mi je stiglo rješenje o ovrsi. Riječ je o računu za 11. mjesec 1999., koje sam primila u 12. mjesecu 1999., te za preostala četri računa u 2000. godini, pokrenuli su ovrhu u 12. mjesecu 2000., na koju sam se žalila i izgubila parnicu u 2006. godini. Nakon toga nisu se niti jednom pokušali naplatiti da predprošlog tjedna. Mislim da je prošao svaki razumni rok, bez obzira na zastaru koja je za plačeni račun i za pljačku bamnke i za svakojako razbojstvo ista.

Dug je bio 1.600,00 kuna, a legli su mi sa 10.600,00 kuna.

Lijepo Vas molim ako je ikako moguće da mi pošaljete primjer Zahtjeva, jer ga moram hitno poslati dok mi još traje ovrha.(plašim se da je ovdje riječ o organiziranom kriminalu)

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

upomoć i ja sam izgubljen u ovoj pravnoj državi.,žalija sam se na saobraćajnu 2000god a ovrha mi je sila ima 14 dana ove godine 2014 u 6 mj a da me advokat nije ni izvjestio da će bit ili da je gotov spor ili ti ga sud,.sudski troškovi su 2o ooo kuna i više sa kamatama da negovorim ostalo jer nerazumin šta moram platit ovrhe vještake i čak je uvuklo i vlasnika bivšeg vozila jer ga nisam prepisao a napravija sam saobraćajku.,a na sudu sam bio samo 1 put u 14 god.a advokata sam vidija 5 puta.,koji sam ja luđak laik debil .,ukopa sam ženu djecu sa ovim ludilom.,radim u vojsci sad ćeme potirat u penziju koja će bit oko 2700 nisam ranjen ni lud (ptsp)nego pošten i glup+ naivan.,Neznam ima li šanse da se ovo smanji ili da idem dalje ali kako kad sam blokiran ima li koji savjet jer šta got ja napravim sve krivo ili kasnim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija