Jump to content

Pozivi na sud/policiju a ja van HR


sven54

Preporučene objave

Vec neko odredjeno vrijeme sam van HR na skolovanju a kako stvari stoje biti cu jos neko vrijeme.

 

U zadnjih godinu i koji mjesec tu i tamo dodje postar sa plavom kuvertom koja je za mene ali posto mene nema a nitko umjesto mene na mojoj adresi ne prima nista u tudje/moje ime postar vrati kuvertu. 2 puta su plavci dosli ali me logicno nisu nasli i ostavili porukicu u sanducicu da se javim tamo njima.

 

Radi se o prometnim prekrsajima i neplacanjima kazni za iste. Prekrsaji su pocinjeni tokom 2008. i 2009. godine.

 

 

Moje pitanje glasi:

 

Koliko vremena treba proci da taj moj progon ode u zastaru ?

 

Primjera radi ako je zadnji prekrsaj pocinjen 31.12.2009, on postaje pravomocan ukoliko se ja ne zalim na prekrsaj nekih tjedan dana kasnije jel tako ?

 

Evo sto sam nasao vezano za temu pa ako bi mi netko mogoa pojasniti ovaj clanak i sto bi to u mom slucaju znacilo konkretno :

 

Zastara prekršajnog progona i izvršavanja odluke o prekršaju

 

Zakonska novina je i produženje roka zastare pokretanja prekršajnog progona s jedne na dvije godine od počinjenja prekršaja. Također izvršenje prekršajnopravnih sankcija ne može započeti zbog zastare kad protekne dvije godine od dana pravomoćnosti odluke o prekršaju kojom je sankcija izrečena ili primijenjena. Apsolutni rok zastare produžen je s dvije na četiri godine za pokretanje prekršajnog postupka, te na tri godine za izvršenje prekršajnih sankcij

 

 

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rodbina je ovlaštena za primitak prekršajnih spisa i podnošenje prigovora, uopće nije nužno da vas čekaju jer postoje sasvim drugačije zakonom predviđene metode dostave.

 

Za vama je do sada sasvim sigurno raspisana tjeralica i doživit će te doček na prvom graničnom prijelazu.

 

Ukoliko se ne mislite vraćati idućih 8 godina od počinjenja prekršaja možete biti mirni, jer je to najduži rok za sve postupke i zastare.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzom odgovoru.

 

Sto se tice moje situacije, roditelji mogu primiti prijave ali mada realno svatko prima svoje. A i nevidim smisao u pisanju zalbi kada se prije ili kasnije netko mora pojaviti na sudu a tog nekog tj mene nema.

 

Ono sto mi je nejasno jos uvijek je ono iz citata iz mog prvog posta.

 

oni imaju 2 godine od pocinjenja prekrsaja da pokrenu progon.

 

prekrsajne sankcije se nemogu izvrsiti ako prodje 3 godine od izricanja istih ( zatvor )

 

 

Po toj logici ako mi je izrecena neka kazna zatvora ja se moram 3 godine ne pojavit nigdje i to je kraj price.

 

Najvise se gubi nakon sto se pokrene progon i izrece kazna jer je to ono vrijeme slanja poziva doma koje zna trajati po godinu dvije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija