Jump to content

tuga velika


zima09

Preporučene objave

1.multanova postavljena na mijestu gdje prema pravilniku o prometnim znakovima nebi smjela biti.

2.dobijem obavijest o promenom prekršaju i treže se podaci o vozaču

3.šaljem podatke o vozaču

4.dolazi riješenje od PP i naplata kazne od 1000kn

5.žalba s moje strane s navodom da utvrđivanje prekršaja nije u skladu s pravilnikom o prometnim znakovim itd.

6.KATASTROFA , kod suca slijedi:želite li priznati prekršaj i onda vam mogu umanjiti kaznu na 500kn.

moj odgovor:ali ja imam dokaze da nisam kriv (fotografija postavljenih znakova,izvodi članaka koji me oslobađaju krivnje),odgovor sutkinje:ne interesira me ništa ...piši..i još k tome nemate pravo na prigovor.

 

šta sad? kome prijaviti bahatu sutkinju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bahatom predsjedniku suda, a njega bahatom državnom sudbenom vijeću, a njega bahatom ministru, a njega bahatom prvom ministru, a njega bahatom predsjedniku, a njega ........

 

sve zbog toga što si izgleda vozio prebrzo.......al to nije bitno, bitno je da su oni svi nabrojeni bahati.

 

Sory, al nisam mogao odoljeti......ili kak se to u mom kraju veli nemoj mi zamjeriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravilnik o prometnim znakovima, signalizaciji i opremi na cestama ne regulira poziciju multanove.

 

"Dokazi" koje imate vas očito ne oslobađaju odgovornosti.

 

Prekršajni zakon određuje da više nemate pravo na prigovor.

 

Ponuda sutkinje je više nego poštena, u ovoj krizi suci olako umanjuju kazne, jednostavno treba iskazati da nećete više.

 

Vaše je pravo da ocjenjujete kakav je tko, ali pripazite da nikoga ne uvrijedite jer će te tek onda nastradati.

 

Suci imaju imunitet i ne možete im ništa, bar po pitanju koje vas muči.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nespretno sam se izrazio.multanova je bila postavljena u nenaseljenom mijestu gdje je ograničenje brzine 90 km/h , ali zbog neznam čega policija tvrdi da je ograničenje 60 km/h,istina,postoji znak ograničenja brzine od 60km/h (bez dodatne ploćice o važećoj dužini)ali u naseljenom mijestu.Iza znaka za ograničenje brzine postavljen je znak za završetak naseljenog mijesta koji ujedno poništava sve znakove koji su postavljeni u naselju (čl37 zopc).Osim toga nije ponovljen znak za ogranićenje ni nakon križanja(čl28.pravilnika o prometnim ...) koje slijedi nakon izlaza iz naseljenog mijesta.tek nakon svega oni postave multanovu (cca 300m od raskršća).Časni sud mi nije dozvolio da pisnem išta u svoju obranu,osim,hoću li priznati krivnju ili ne.Nisam dobio na uvid ni fotgrafiju multanove.

Ne razumijem ni to kako to (u temi "Multanova")gospoda sa slićnim prekršajem dobiju kaznu 2000 + 110kn,a ja 1000+300kn.kakvi su to sudski troškovi?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prekršajni postupak je očito već završio, bespredmetno je vraćati se nazad.

 

Ako ste u prigovoru poricali činjenje prekršaja, sud pozvao policijskog službenika na saslušanje, a ovaj tražio isplatu putnih troškova, svjedoku se odmah isplaćuju putni troškovi iz proračunskih sredstava suda, a isti se ubrajaju vama u trošak postupka, niste ništa objasnili, nagađam da bi to trebalo biti to.

 

Treba paziti što se piše u prigovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Petpetica,s dužnim poštovanjem.

Naravno da je prekršajni postupak završen,kako bi onda znao dodijeljenu mi kaznu,i jasno je da je bezpremetno vračati se nazad.Mene interesira,koje su daljnje pravne mogučnosti prije tužbe RH.Što se tiće sudskih troškova:nije bio prisutan nitko iz policije,tako da ovih 300kn mi se čini više kao "osveta" zbog nepriznavanja prekršaja.Sud je poćeo s radom na mojem slućaju u 8,30 a završio u 8,40h. 10min=300kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

igla91, sit sam više dokazivanja da je bijelo ipak bijelo i nemože biti sivo.Postupak negdje stoji i čeka, kaznu nisam platio, dobio sam ispriku od policije i to je to, mala smo sredina i svako daljnje forsiranje (preko odvjetika) neznam koliko je mudro,batina ima dva kraja a ja nemam ni volje ni vremana trenirati za nekakav meč, čeka me proizvodnja i rađe ću svu energiju preusmjeriti u pozitivnom smjeru, pre vruć je to krumpir (postupak suda ??? koliko je jadnika prije mene pokušalo dokazivati da su nevini itd).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija