Jump to content

Podjela imovine


bubaivci

Preporučene objave

Poštovani,

 

molim vas pomoć. Radi se o tome da mi je otac umro. Mi živimo u dijelu kuće koja je u biti u bakinom vlasništvu i po ostavinskoj raspravi nakon bakine smrti dijeli se na tri dijela. Jedan dio pripada mom ocu, dok druga dva njegovoj braći. U istom tom prizemlju iste te kuće živimo 28 godina. Jedan stric je isplaćen iz kuće, za to postoji i dokument ovjeren kod javnog bilježnika, međutim on se poziva na to da po ostavinskoj raspravi nakon bakine smrti bez obzira što je isplaćen ima pravo na dio.

Sada kad je otac umro moji stričevi žele da se rasčisti kome što pripada.

Iskreno, mi sami ne znamo što da radimo, kako da se ogradimo da nas ne izbace doslovno na ulicu.

Dal imamo pravo mimo očevog dijela na išta još u toj kući s obzirom da tu živimo godinama, da mi plaćamo režije koje glase na mog pokojnog oca.

Dal postoji ikakvo pravo uživanja s obzirom na to koliko dugo živimo tu?

Svaki savijet nam je dobrodošao jer smo pomalo izgubljeni...

 

Unaprijed Vam hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je imovina bake podjeljena nakon bakine smrti

vlasnici kuće su nasljednici i to u jednakim djelovima

ali obzirom da je jedan brat isplaćen za svoj dio .

predpostavljam da je nekretnina vlasništvo dva brata u omjeru 1/2 i 1/2 .

preminulog brata (Vašeg oca)nasljeđuju njegovi nasljednici (djeca) a ne brača.

ako ostavinska rasprava iz bake nije održana pa brača koja žive sad žele podjeliti nekretninu bake djele je sa nasljednicima preminulog brata (nasljednici premunolog brata nasljeđuju njegov dio).

isplata za nasljedni dio koju je obavljena po ugovoru koji je ovjerio javni bilježnik bi trebalo pokazati na ostavinskoj raspravi.

 

malo više podataka bi dobro došlo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija