Jump to content

ugovor o doživotnom uzdržavanju


vanda13

Preporučene objave

Molim da mi netko odgovri što mogu napraviti u slijedećem slučaju.Moja baka je mojim roditeljima ugovorom o doživotnom uzdržavanju dala svoj dio na obiteljskoj kući, koji je prema njenim tvrdnjama i napisanim u ugovoru iznosio oko 3/5 dijela.Rodtelji su ispunili obvezu da dogledaju baku , koja je 6 godina kasnije umrla, međutim uvidom u ZK knjige ustanovljeno je da u ZK knjigama baka nije uknjižena na 3/5, već samo na 1/5.Uvidom u povijest spisa smo otkirili da je nekim čudom cijela kuća još za života bake i djeda bila upisana na baku, djeda i njihovo 3 djece svakog po 1/5 na temelju zapisnika o osnivanju zemljišne knjige,gdje je ispada moj djed izjavio da je kuća vlasništvo svih njih.Međutim iz oporuke mog pok.djeda koja je satavljena nakon tog zapisnika vidljivo je da on u oporuci sebe navodi kao jedinog vlasnika nekretnine te svoju 1/2 ostavlja svojoj supruzi, dakle mojoj baki, a drugu polovicu predlaže da se podjeli između bake i 2 djece.Po svemu sudeći djed uopće nije bio upoznat sa stanjem u ZK, a kasnije ni baka, te je u uvjerenju da je ona vlasnica 3/5 , to ugovorom o doživotnom uzdržavanju dala mojim roditeljima, međutim sad je nemoguće uknjižiti se na 3/5, jer je baka u naravi upisana za 1/5, i uklnjižba je moguća samo za taj dio.Moji stričevi nam ne žele pomoći i priznati da je to greška u ZK, jer je sadašnje stanje ide njima na ruku, te su uknjiženi za 1/5 več u startu, bez da su naslijeđivali svoje roditelje, a naslijedni dio im se na to samo zbraja.Dakle moje pitanje je kako da postupim u ovoj situaciji, što da napravim ukoliko se neuspije dokazati da je baka suvlasnica za 3/5,po tome ispada da su moji roditelji prevareni, oni su također umrli, a dio koji su dobili ugovorom o doživotnom uzdržavanju su dali meni, međutim još nitko od nas nije uknjižen, samo postoji zabilježba postojanja ugovora u ZK.Molim vas pomoć u ovoj zamršenoj situaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija